sebastian_vetel_japan

VN JUŽNE KOREJE

Fetel prvi u Jongamu, Red bulu titula konstruktora

Vožač Red bula i aktuelni svetski šampion Sebastijan Fetel osvojio je danas Veliku nagradu Južne Koreje a njegov tim obezbedio je drugu godinu za redom titulu u takmičenju konstruktora. Fetel je startovao sa drugog mesta na stazi Jeongam, ali je već u prvom krugu uspeo da obiđe Luisa Hamiltomna iz Meklarena, posle čega je sigurnom vožnjom držao vodeće mesto do kraja trke i prošao kroz cilj za 1 sat, 38 minuta i 1,9 sekundi. Hamilton je morao da brani drugu poziciju od drugog vozača Red bula Marka Vebera tokom svih 55 krugova trke. Australijanac je više puta pokušao da ga pretekne u čemu je na trenutak i uspeo ali je Hamilton uzvratio i sa 12 sekundi zakašnjenja kao drugi prošao kroz cilj.

Povezana vest:  Nove-stare ekipe u Formuli 1: Caterham, Lotus i Marussia

Veber je bio treći i doneo je svojoj ekipe dovoljno poena da tri trke pre kraja osigura titulu u kategoriji konstruktora. Sa još tri trke do kraja, Fetel koji ima 10 pobeda ove godine ima priliku da stigne rekord Mihaela Šumahera od 13 pobeda u sezoni.

Red bulu je to druga titula za redom koliko je osvojio i njihov prvi vozač Fetel, koji je svoj šampionski pehar obezbedio još prošle nedelje na stazi Suzuka u Japanu.

Povezana vest:  Luis Hamilton pobedio u trci za Veliku nagradu Malezije

Neizvesna je bila i borba za četvrto mesto a Britanac Dženson Baton uspeo je na kraju da osvoji to mesto ispred vozača Ferarija Fernanda Alonsa. Bodove su još osvojili: Felipe Masa iz Ferarija, Aime Algesuari iz Toro rosa, Niko Rozberg iz Mercedesa, Sebastijan Buemi iz Toro rosa i Pol di Resta vozač Fors Indije.

Trku je završio 21. vozac a zbog izletanja sa staze kroz cilj nisu prošli Vitalij Petrov iz Renoa i Mihael Šumaher iz Mercedesa dok je vozač Vilijamsa Pastor Maldonado morao da odustane.