Wiener_Liga-odbojkaVINER LIGA, SENIORKE

Vizura nanela Spartaku prvi poraz, TENT bolji od Kolubare

Vizura nanela Spartaku prvi poraz

Vizura – Spartak 3:2 (25:19, 25:18, 23:25, 10:25, 15:8)

Dvorana: SC „Vizura”. Gledalaca: 300. Sudije: Goran Gradinski i Predrag Balandžić (oba Beograd). Trajanje meča: 110 minuta.

VIZURA: Đurić 5, Petrović, Lazić (libero), Lazarević 15, Savić 14, Ranković 12, Čikiriz 3, Buša, Mirković, Matić 8, Radojičić 18, Klisura. Trener: Zorica Lazić.

SPARTAK: Faćol, Memišević (libero), Trnić 9, Cvetićanin 11, Helić 24, Vujčin, D. Radenković 6, K. Radenković, T. Matić 18, Oluić, Mrdak 8, D. Matić. Trener: Damir Petković.

Vizura je nanela prvi poraz Spartaku u sezoni! Novobeograđanke su na svom terenu savladale do sada neporaženu ekipu iz Subotice posle dugih pet setova. A mogle su domaće da završe posao i u tri seta.

Povezana vest:  Kadetkinje bez izgubljenog seta završile turnir u Subotici

Prva dva perioda igre Vizura je dobila prilično lako, ali se najveća borba vodila upravo u trećem.

Gošće su imale dva poena viška u završnici, što im je ipak bilo dovoljno da unesu neizvesnost u susret i dobiju taj set – 25:23. U četvrtom periodu na terenu kao da je bila samo jedna ekipa, Spartak je lako došao do izjednačenja i obezbedio bod – 25:10. Ipak, na tome su gošće i ostale. Vizura je iskontrolisala čitav peti set i potpuno zasluženo došla do vrednog trijumfa.

Povezana vest:  SENIORI - XXVII EP 2011, Druženje seniora sa Srbima u Beču

Revanš Obrenovčanki Kolubari

Kolubara – TENT 0:3 (28:30, 15:25, 21:25)

Hala: „SC Kolubara”. Gledalaca: 200. Sudije: Vladimir Simonović (Kragujevac) i Boris Kolarević (Novi Sad). Trajanje meča: 75 minuta.

KOLUBARA: N. Mitrović 10, Gajić 6, Stojković 2, Grbić 5, Biševac 7, Zlatić 12, Sredojević (libero), Atanasijević 5, Jakovljević (libero), Stevanov 3, Anđelković, K. Mitrović. Trener: Tatjana Bošković.

TENT: Jelić, Žunić 3, Marković 15, Raonić 6, Puzović 8, Tešanović 3, Mihajlović (libero), Dugić 1, Pilipović 6, Milanović (libero), Perišić, Andrić. Trener: Nikola Jerković.

Potpun revanš Obrenovčanki u Lazarevcu. TENT je Kolubari vratio punom merom za poraz u prvom delu sezone i sa nova tri boda učvrstio se na drugoj poziciji.

Povezana vest:  JUNIORKE – BALKANSKO PRVENSTVO 2014. U fantastičnom meču u Subotici, Srbija savladala Tursku posle pet setova

Komšijski derbi odlučen je već u prvom setu. Domaće su odlično krenule, povele 8:2, bilo je i 11:4, kada je trener gostiju Nikola Jerković uzeo tajm-aut, koji je nagovestio preokret. Već na drugom tehničkom tajm autu vodio je TENT – 14:16.

Ipak, Kolubara je smogla snage da uzvrati, povede 24:22, ali su pulenke Tanje Bošković olako propustile dve set lopte. Serijom grešaka iz servisa, domaće su poklonile Obrenovčankama set, ispostaviće se i pobedu. Vodila je Kolubara 4:0 u drugom i 15:12 u trećem setu, a ostatak meča protekao je u znaku gošći iz Obrenovca.