Wiener_Liga-odbojka

VINER LIGA, SENIORI
Partizan zaustavio Vojvodinu

Partizan Termoelektro – Vojvodina NS seme 3:2 (26:24, 25:21, 22:25, 25:27, 15:8)

Dvorana: SC „Šumice”. Gledalaca: 300. Sudije: Zorica Bjelić (Beograd) i Mirko Janković (Niš). Trajanje meča: 116 minuta.
PARTIZAN TERMOELEKTRO: Minić 27, Pešut 6, Brđović 3, Nikolić 15, Mijailović 26, Ljubičić 11, Ilić (libero), Bulatović, Duštinac, Popović, Samardžić, Žarković. Trener: Milan Đuričić.
VOJVODINA NS SEME: Mirosavljević 11, Veselinović 13, Ivović 17, Katić 16, Gerić 15, L. Čubrilo 2, Kapur (libero), N. Čubrilo 1, Stefanović 1, Vrban, M. Stanković 2. Trener: Nikola Salatić.

Partizan je slavio protiv Vojvodine i revanširao se Novosađanima za poraz iz prvog dela sezone. Crno-beli su bili bolji rival tokom većeg dela susreta, pa na kraju gosti mogu da budu zadovoljni osvojenim bodom, ali sigurno je da ni šampion neće žaliti zbog krajnjeg ishoda.
Činilo se na početku susreta da će gosti diktirati ritam. Povela je Vojvodina sa 13:6, ali im to nije bilo dovoljno da uspešno provedu set kraju. Partizan je tada pojačao servis, bilo je to njihovo najjače oružje, uz fanatičnu igru u odbrani i sjajnog libera Ilića.
Malo po malo, crno-beli su topili prednost, a uspeli su da dođu i do izjednačenja (16:16). Vojvodina se još jednom „odlepila” (21:18), imala je i prvu set loptu (24:23), ali domaći nisu posustajali. Veselinović je najpre pogrešio servis, a potom je dva poena vezao Ljubičić i Partizan je vodio – 26:24.
Mučili su crno-beli na prijemu Novosađane i u drugom setu. Salatić je od starta ovog perioda zaigrao sa Stefanovićem na mestu dizača, a rivali su bili u egalu sve do 19:19. Tada je Đuričić na servis poslao rezervistu Bulatovića. Ovaj je vezao sjajnu seriju za „plus četiri” (23:19), a nešto kasnije prednost je bila duplirana – 25:21.
Pokušavao je izmenama Salatić da razmrda svoj tim i to je uspeo tek u trećem setu. Vojvodina je uspela da napravi osetnu razliku (17:12), ali je opet zakomplikovala stvari u završnici. Partizan je uspeo da priđe na poen zaostatka (21:20), ali ovoga puta nije mogao da preokrene – 25:22.
Uzbudljivo je bilo u četvrtom setu. Često su se rivali smenjivali u vođstvu, a u završnicu je Vojvodina ušla sa dva poena viška, zahvaljujući Stefanoviću i Nemanji Čubrilu (22:20). Usledio je preokret, Partizan je poveo 23:22, ali nije izdržao do kraja seta. Treću set loptu za izjednačenje u setovima iskoristio je Ivović blokom – 27:25.
U petom setu na terenu kao da je bila samo jedna ekipa. Partizan je igrao sa mnogo više energije i brzo je došao do prednosti (9:4). Tek tada Novosađani su se predali, a nedugo zatim crno-beli su tek iz petog pokušaja ove sezone slavili u nekom od derbi mečeva – 15:8.
Povezana vest:  KADETKINJE – IX EP 2011., Srbija prva u B grupi – u polufinalu protiv Turske ili Nemačke