SRBvsRUS-020KADETKINJE – X EP 2013.
Treća pobeda Srbije za prvo mesto u grupi – rekordanbroj gledalaca u Kladovu

Kadetkinje Srbije ostvarile su treću uzastopnu pobedu na jubilarnom, X EP 2013. i stigle na domak plasmana u polufinale. Srbija je večeras u Kladovu, u 3. kolu B grupe, savladala Rusiju sa 3:1, po setovima 22:25, 25:19, 25:14 i 25:22, posle 107 minuta igre.
Utakmicu u dvorani Jezero posmatralo je 750 gledalaca, a sudili su Mihail Kuculas iz Grčke i Bojan Bardić iz Hrvatske.
U prvom setu se vodila velika borba, a Srbija je vodila od polovine seta do završnice, kada je bilo 21:17. Ipak, Ruskinje su preokrenule rezultat i prvi set dobile sa 25:22. U nastavku, izabranice Marijane Boričić su zaigrale mnogo bolje i ubedljivo dobile drugi i treći set prepustivši Rusiji 19, odnosno 14 poena. U trećem setu obe selekcije su se žestoko borile za svaki poen. U završnici, Srbija je vodila sa 16:13 i 17:15, a Rusija uspela da izjednači na 17:17. Posle tajm – auta, Srbija je serijom 3:0 stigla do vođstva od 20:17. Smanjila je Rusija na 20:19, a zatim i izjednačila na 21:21. Posle drugog tajm – auta Marijane Boričić, Srbija je sa dva uzastopna poena stigla do prednosti od 23:21. Imala je Srbija dve vezane meč lopte (24:22) i iskoristila je prvu as servisom Maje Aleksić za konačnih 25:22 i treći uzastopni trijumf Srbije, ovoga puta sa 3:1 protiv Rusije.
Sutra je u grupi u Kladovu slobodan dan. Srbija će u utorak, u 4. kolu, igrati protiv Turske od 20,00 časova.
Povezana vest:  Preminula mlada odbojkašica Nikoleta Milijančević