SRBvsCZE-010

JUNIORI – KVALIFIKACIJE ZA XVII SP 2013.
Drugi trijumf junior Srbije

Srbija je ostvarila drugu pobedu na turniru D grupe kvalifikacija za XVII SP 2013. u konkurenciji juniora, u Arilju. Srbija je večeras, u trećoj utakmici 2. kola, savladala Češku sa 3:1, po setovima 25:21, 24:26, 25:23 i 25:15, posle 110 minuta igre.
Utakmicu u dvorani SC Arilje posmatralo je 450 gledalaca, a sudili su Milan Nikolić iz Bosne i Hercegovine i Dijego Pol iz Italije.
Utakmicu Srbija – Češka posmatrao je Raco Sekulić, zamenik predsednika opštine Ivanjica sa Miroslavom Ristićem, tim menadžerom muške juniorske reprezentacije Srbije.
U prvom setu, Češka je počela veoma angažovana i stekla minimalnu prednost, koju je uspela da sačuva do vođstva od 13:12. Tada je Srbija serijom 4:0 stigla do vođstva od 16:13 na drugom tehničkom tajm – autu. Srbija je od tada kontrolisala igru i rezultat, pa je povela sa 21:17 i tu razliku sačuvala do konačnih 25:21 za vođstvo od 1:0 u setovima.
U drugom setu, Slovačka je povela sa 4:1 i primorala Sinišu Reljića da zatraži 30 sekundi odmora. Uspela je Srbija da se vrati u meč, ali je Češka na prvom tehničkom tajm – autu vodila sa 8:5, pa 11:7 i 13:8. Na drugom tehničkom odmoru bilo je 16:13 za Češku, da bi Srbija prišla na poen zaostatka, 16:15, a zatim i izjednačila na 18:18, pa zatim povela sa 19:18. Usledila je igra poen za poen, da bi Srbija stigla prva do set lopte – 24:23. Nije Srbija iskoristila svoju šansu, da bi zatim Češka osvojila tri uzastopna poena i drugi set dobila sa 26:24, za izjednačenje na 1:1 u setovima.
U trećem setu, Češka je od početka vodila, a u finišu je imala tri poena prednosti: 20:17, pa 23:20. Tek tada je Srbija zaigrala kako ume i serijom 4:0 preokrenula rezultat i stigla do prve set lopte, 24:23, koju je realizovao Uroš Kovačević, kapiten Srbije za konačnih 25:23 i vođstvo od 2:1 u setovima.
Izjednačena borba se vodila na početku četvrtog seta. Češka je vodila sa 6:5, a Srbija na prvom tehničkom odmoru sa 8:6. Na drugom tehničkom tajm – autu, Srbija je vodila sa 16:9. Srbija je do kraja povećavala razliku do konačnih 25:15 i pobedu od 3:1 u setovima.
Plasman na XVII SP 2013. u konkurenciji juniora, koje će se odigrati od 22. avgusta – 01. septembra u Ankari i Izmiru, u Turskoj, izboriće pobednici četiri kvalifikacione grupe. Plasman na SP do sada su izborili Turska, organizator, Italija, prvak Evrope 2012, Argentina, Brazil, Venecuela, Kina, Japan, Indija, Iran, SAD, Kanada, Meksiko, Egipat, Maroko, Ruanda i Tunis.

Povezana vest:  Svih 7 klubova iz Srbije prijavilo se za Evropske kupove 2021.

JUNIORI – KVALIFIKACIJE ZA XVII SP 2013. (07. – 12. MAJ) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA:

D GRUPA – IVANJICA, SRBIJA: DVORANA SC ARILJE (07. – 11. MAJ):