Russia celebrate OI london

Odbojkaši Srbije ubedljivo poraženi od Rusije

Seniori Srbije pretrpeli su prvi poraz u XXIV Svetskoj ligi 2013. U duelu Olimpijskih šampiona i pravka Evrope, dve neporažene ekipe u B grupi, Rusija je večeras, u prvoj utakmici II vikenda, pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 29:27, 25:14 i 25:20, posle 79 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Jantranji u Kalinjingradu posmatralo je 6260 gledalaca, a sudili su Frans Loderus iz Holandije i Borislav Gospodinov Pobornikov iz Bugarske.

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ, U. KOVAČEVIĆ (5), IVOVIĆ, PETKOVIĆ, STANKOVIĆ (5), ATANASIJEVIĆ (14), STAROVIĆ, BRĐOVIĆ (1), PODRAŠČANIN (5), ROSIĆ, LISINAC, PETRIĆ (11). TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I STRAHINJA KOZIĆ.

RUSIJA: MAKAROV (4), APALIKOV (3), GRANKIN, SIVOŽELEZ (8), PAVLOV (16), SPIRIDONOV (14), AŠČEV (8), VOLVIČ, VERBOV, ŽIGALOV, JERMAKOV, ŽILIN (1). TRENERI: ANDREJ VORONKOV I SERĐO BUSATO.

Srbija je poražena od Rusije, u meču koji je po svemu obeležio prvi set. Imala je Srbija samo jednu set loptu, ali je u tom delu igre pokazala pravo lice i bila vise nego ravnopravan protivnik Rusiji. Nastavak meča doneo je mnogo vise grešaka odbojkaša Srbije nego što je to uobičajeno, a Rusi su to znalački iskoristili i zabeležili treću pobedu u B grupi.

Povezana vest:  „VIP BEACH VOLLEY LIGA 2012 .“ – PRVENSTVO SRBIJE U ODBOJCI NA PESKU, Glavni favoriti u polufinalu turnira u Baču

Početak meča obeležila je izjednačena igra do rezultata 4:4, kada je Rusija sa dva uzastopna poena stigla do vođstva od 6:4, a zatim i 8:6 na prvom tehničkom tajm – autu. Povela je Rusija zatim sa 10:6, pa je Kolaković zatražio 30 sekundi odmora, pa 11:7, a Srbija smanjila na 12:11. Uzvratili su Rusi sa dva vezana poena za 14:11, odnosno 16:13 na drugom tehničkom odmoru. Kao i posle prvog tehničkog tajm – auta, Rusi su i posle drugog osvojili dva uzatopna poena i poveli sa 18:13, kada je Kolaković zatražio drugi tajm – aut. Povela je Rusija sa 19:13, a Srbija serijom 5:0 na servis Ivovića smanjila na 19:18. Vodila je Rusija sa 20:18, da bi Srbija sa tri nova poena stigla do vođstva 21:20. Usledila je igra poen za poen, da bi Rusi od 23:22 za Srbiju stigli do prve set lopte, 24:23. Nisu je iskoristili, kao ni naredne dve, kada je Srbija povela sa 27:26 i došla do šanse da osvoji set. Nije uspela Srbija, pa je Rusija osvojila tri poena u nizu za konačnih 29:27 i vođstvo od 1:0 u setovima.

Povezana vest:  XXV SVETSKA LIGA 2014., Obe utakmice Srbija – Rusija u Nišu

Srbija je povela u drugom setu sa 3:1, a Rusija od vođstva Srbije 4:3 stigla do 7:4, odnosno 8:6 na prvom tehničkom odmoru. Povela je Rusija sa 10:6, pa 13:8, a Srbija smanjila na 13:10. Usledila je nova serija Rusa, koji su na drugom tehničkom odmoru vodili sa 16:10, a odmah zatim sa 18:10, pa 20:11. Na kraju, bilo je 25:14 i 2:0 u setovima za Rusiju.

Početak trećeg seta pripao je Srbiji, koja je povela sa 2:0 i 3:1. Rusi su izjednačili na 3:3, a zatim od vođstva Srbije 5:4, prekrenuli rezultat na 6:5, odnosno 8:6, koliko je bilo na prvom tehničkom tajm – autu. Vodila je Rusija sa 11:7, a zatim i 14:9, kada je Kolaković zatražio tajm – aut. Na drugom tehničkom odmoru bilo je 16:10 za Rusiju, a potom i 18:11, pa 20:13. Smanjila je Srbija na 21:15, pa zatim i na 23:20. Rusija je iskoristila svoju prvu meč loptu za 25:20 u trećem setu i pobedu od 3:0.

Povezana vest:  JUNIORI – XXIV EP 2014., Rusija uspešnija Srbije

Druga utakmica između Srbije i Rusije odigraće se sutra (subota 16. jun) od 17,00 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na RTS 2 i TV Arena Sport 1.

Seniori Srbije, aktuelni prvaci Evrope su do sada u Svetskoj ligi osvojili 4 srebrne (2003, 2005, 2008. i 2009.) i 3 bronzane (2002, 2004. i 2010.) medalje.

Seniori Srbije će 16. put igrati u renomiranom takmičenju FIVB u B grupi sa Rusijom, Italijom, Kubom, Nemačkom i Iranom. Srbija će Nemačku dočekati u dvorani „Čair“ u Nišu, 29. i 30. juna od 20,00 časova, uz direktne prenose na RTS 2. Seniori Srbije će protiv Italije igrati u dvorani SPC „Vojvodina“ u Novom Sadu, 06. i 07. jula od 20,00 časova, uz direktne prenose na RTS 2.

U okviru III vikenda B grupe, Srbija će gostovati u Iranu. Utakmice će se odigrati 21. i 23. juna od 14,30 časova po našem vremenu.