loptaSENIORI – X SVETSKO KLUPSKO PRVENSTVO 2014.

Svetsko klupsko prvenstvo odbojkaša u dvorani Mineirinjo u Belo Horizonteu

Svetska odbojkaška federacija, FIVB, saopštila je da će se X Svetsko klupsko prvenstvo 2014. u konkurenciji odbojkaša odigrati u Belo Horizonteu, umesto u Betimu. Prvenstvo će se odigrati od 05. – 10. maja u dvorani Mineirinjo, kapaciteta 18 000 mesta. U dvorani Mineirinjo odigran je Finalni turnir XIII Svetske lige 2002 (13. – 18. avgust), kada je Jugoslavija osvojila prvu medalju, bronzanu, u Svetskoj ligi.

Plasman na X Svetsko klupsko prvenstvo 2014. u konkurenciji odbojkaša do sada su izborili Belogorje Belgorod iz Rusije, pobednik Deniz bank Lige šampiona 2014, Sada Kruseiro iz Brazila, UPCN iz Argentine i Gvajnabo Mets iz Portorika.

Na X SP klubova 2014. u konkurenciji odbojkaša igraće osam timova podeljenih u dve grupe. Na SP klubova će igrati i prvaci Azije (AVC) i Afrike (CAVB). Prvenstvo klubova u Aziji će se odigrati od 08. – 16. aprila u Manili, na Filipinima, dok će prvak Afrike biti poznat u nedelju, 30. marta kada se završava takmičenje u Susu, u Tunisu.

Povezana vest:  KUP IZAZIVAČA 2016., Novi Pazar u sredu u Galaciju, Spartak iz Ljiga u četvrtak u Tirani

Preostale dve ekipe će dobiti „specijalne pozivnice“ FIVB.

SENIORI – FIVB – SVETSKA KLUPSKA PRVENSTVA – PLASMANI:

I SP 1989. – PARMA, ITALIJA (06. – 10. DECEMBAR):

1. MAKSIKONO PARMA (ITA)

2. CSKA MOSKVA (URS)

3. PIRELI SAO PAULO (BRA)

4. BANESPA SAO PAULO (BRA)

5. NIPON STIL (JPN)

6. SFAKSIJEN (TUN)

II SP 1990. – MILANO, BREŠA I RAVENA, ITALIJA (27. NOVEMBAR – 02. DECEMBAR):

1. MEDIOLANUM MILANO (ITA)

2. BANESPA SAO PAULO (BRA)

3. MAKSIKONO PARMA (ITA)

4. MESAĐERO RAVENA (ITA)

5. CSKA MOSKVA (URS)

6. FILIPS MODENA (ITA)

7. MAHAD (ALG)

8. HIROŠIMA (JPN)

III SP 1991. – SAO PAULO I PORTO ALEGRE, BRAZIL (22. – 27. OKTOBAR):

1. MESAĐERO RAVENA (ITA)

2. BANESPA SAO PAULO (BRA)

3. MEDIOLANUM MILANO (ITA)

Povezana vest:  Poraz odbojkašica Srbije u Makau

4. FRANGOSUL (BRA)

5. TAJVAN (TPE)

6. CSKA MOSKVA (RUS)

7. KLUB AFRIKANE (TUN)

8. NARANJITO (PUR)

IV SP 1992. – TREVIZO, FIRENCA I RAVENA, ITALIJA (24. – 29. NOVEMBAR):

1. MISURA MEDIOLANUM MILANO (ITA)

2. SISLI TREVIZO (ITA)

3. OLIMPIJAKOS PIREJ (GRE)

4. MESAĐERO RAVENA (ITA)

5. SANG MU (KOR)

5. BANESPA SAO PAULO (BRA)

7. KLUB AFRIKANE (TUN)

7. KOROSAL (PUR)

V SP 2009. – DOHA, KATAR (03. – 08. NOVEMBAR):

1. TRENTINO, TRENTO (ITALIJA)

2. SKRA BELHATOV (POLJSKA)

3. ZENIT, KAZANJ (RUSIJA)

4. PAJAKAN, TEHERAN (IRAN)

5. ZAMALEK, KAIRO (EGIPAT)

5. PLATENEROS DE KOROSAL (PORTORIKO)

5. SIMED FLORIJANOPOLIS (BRAZIL)

5. AL ARABI, DOHA (KATAR)

VI SP 2010. – DOHA, KATAR (15. – 21. DECEMBAR):

1. TRENTINO (ITALIJA)

2. SKRA BELHATOV (POLJSKA)

3. PAJKAN (IRAN)

4. DREAN BOLIVAR (ARGENTINA)

5. AL ARABI DOHA (KATAR)

5. DINAMO MOSKVA (RUSIJA)

Povezana vest:  EP 2011 SRBIJA I ITALIJA, Predsednik Tadić čestitao odbojkašicama zlatnu medalju

5. AL AHLI (EGIPAT)

5. POL MIČEL (SAD)

VII SP 2011. – DOHA, KATAR (08. – 14. OKTOBAR):

1. TRENTINO (ITALIJA)

2. JASTRŽEBSKI VEGIJEL (POLJSKA)

3. ZENIT KAZANJ (RUSIJA)

4. SESI SAO PAULO (BRAZIL)

5. AL ARABI DOHA (KATAR)

5. TRINITI VEST SPARTANS VANKUVER (KANADA)

5. AL AHLI KAIRO (EGIPAT)

5. PAJKAN TEHERAN (IRAN)

VIII SP 2012. – DOHA, KATAR (13. – 19. OKTOBAR):

1. TRENTINO DIJATEK TRENTO (ITA)

2. SADA KRUSEIRO (BRA)

3. PGE SKRA BELHATOV (POL)

4. ZENIT KAZANJ (RUS)

5. AL RAJAN (QAT)

5. AL ARABI DOHA (QAT)

5. TIGRES UANL (MEX)

5. ZAMALEK (EGY)

IX SP 2013. – BETIM, BRAZIL (15. – 20. OKTOBAR:

1. SADA KRUZEIRO (BRAZIL)

2. LOKOMOTIVA NOVOSIBIRSK (RUSIJA)

3. TRENTINO DIJATEK (ITALIJA)

4. UPCN (ARGENTINA)

5. SFAKSIJEN (TUNIS)

5. PANASONIK PANTERS (JAPAN)

5. LA ROMANA (DOMINIKANSKA REPUBLIKA)

5. KALEH (IRAN)