Ženska odbojkaška reprezentacije Srbije izgubila je večeras od selekcije SAD sa 1:3 (17:25, 25:21, 18:25, ) u trećem kolu Grupe B na Olimpijskim igrama.

Srbija je tako upisala prvi poraz u Rio de Žaneiru, posle pobeda nad Italijom i Portorikom.

Odbojkašice Srbije u narednom kolu igraju protiv Kine.

Najefikasnije u selekciji Srbije bile su Brankica Mihajlović i Tijana Bošković sa po 18 poena, dok je Jovana Stevanović poentirala devet puta. U pobedničkom timu najbolja je bila Rejčel Adams sa 18 poena.

Povezana vest:  MOK zamenio Mizuno za Najk

Izabranice Zorana Terzića su dobro počele meč, povele su sa 4:1, ali su Amerikanke vrlo brzo izjednačile (6:6). U finišu seta odbojlašice SAD su stigle do pet poena prednosti i tu prednost su sačuvale do kraja za 1:0 u setovima.

Srbija je u drugom setu, kao i na početku prvog, imala prednost, ali je za razliku od početka utakmice tu prednost uspela da sačuva.

Povezana vest:  Bah: Australiji velike šanse da bude domaćin OI 2028.

U naredna dva seta Amerikanke su potpuno preuzele kontrolu, konstantno su imale prednost i pokazale zašto su šampionke sveta.