Ženska seniorska reprezentacija Srbije, akutelni svetski i dvostruki uzastopni evropski prvak i vicešampion OI, pretrpela je prvi poraz na XXXII Olimpijskim igrama u Tokiju. Brazil je jutros po našem vremenu u dvorani Arijake, u 4. kolu A grupe pobedio Srbiju sa 3:1, po setovima 25:20, 25:16, 23:25 i 25:19, posle 110 minuta igre.

Izabranice Zorana Terzića poražene su u meču koji je odlučivao o prvom mestu u grupi. Brazil je danas bio uspešniji, a Srbija je napravila mnogo grešaka, najviše sa servis linije. Bilo je još elemenata koji nisu bili na standardnom nivou seniorki Srbije, što je na kraju dovelo do poraza.

Povezana vest:  Terzić: Fantastična igra ohrabrenje pred EP

Brazil je bolje počeo meč i poveo sa 9:6, pa 13:7, a Srbija je smanjila na 13:9, pa zatim na 15:13. Brazil je serijom 3:0 povisio na 18:13, pa 21:14. Smanjila je Srbija na 21:17, a Brazil poveo sa 24:18 i prvi set dobio sa 25:20.

U drugom setu Brazil je poveo sa 4:2, 6:3, pa posle 6:5 i sa 8:5 i 13:8. U nastavku je bilo 16:10 i 20:11, a na kraju 25:16 za prednost Brazila od 2:0 u setovima.

Povezana vest:  SENIORKE – 45. KUP SRBIJE – ČETVRTFINALE, Crvena zvezda kompletirala spisak učesnika Finalnog turnira

U trećem setu se vodila izjednačena borba u kojoj su se Srbija i Brazil smenjivale u minimalnom vođstvu. U završnici Srbija je vodila sa 16:15, pa 18:16 i 19:17, ali je Brazil preokrenuo na 20:19. Srbija je u finišu, posle vođstva Brazilki 22:21, povela sa 24:22, da bi Boškovićeva realizovala drugu set loptu za 25:23 i smanjila vođstvo Brazila na 2:1 u setovima.

U četvrtom setu, posle 4:3 za Srbiju, Brazil je serijom 4:0 poveo sa 7:4. Srbija je smanjila na 8:7, a zatim dozovolila Brazilu da povisi prednost na 11:8. Vodio je Brazil sa 14:11, a Srbija izjednačila, pa je usledila igra poen za poen, da bi u nastavku Brazil poveo sa 20:16, posle serije 5:0. Uspešno je Brazil održavao razliku do konačnih 25:19 za pobedu od 3:1.

Povezana vest:  Katarina Lazović i Jovana Kocić unikati u odbojkaškoj Evropi

Srbija će u poslednjem, 5. kolu A grupe, u ponedeljak, 2. avgusta, igrati protiv Koreje od 2.00 časa po našem vremenu.

Sve utakmice Srbije direktno prenosi RTS, a mečeve iz Tokija direktno prenosi i Eurosport.