Prvog takmičarskog dana Zimskih olimpijskih igara mladih Gangvon 2024 debitovalo je troje srpskih sportista. Brzi klizač Luka Jašić nastupio je u trci na 1500m, naša predstavnica u biatlonu Hanna Jelena Braun takmičila se u disciplini 10km pojedinačno, dok je biatlonac Abdulkerim Hodžić nastupio u disciplini 12,5km pojedinačno.

Luka Jašić je svoj nastup na YOG-u u Gangvonu započeo takmičeći se u brzom klizanju na 1500m. U  četvrtfinalnoj trci na 1500m, Luka je vremenom 2:23.335 zauzeo drugo mesto, čime je obezbedio plasman u polufinale. U polufinalnoj trci, naš mladi brzi klizač je doživeo pad na stazi i nije nastupio u B finalu, u koje je ušao na osnovu odluke sudija, te je završio na 14. mestu u konačnom plasmanu. Srećom, Jašić se nije povredio, pa će već sutra, 21. januara od 03.00h po našem vremenu, nastupiti u trci na 1000m, dok će se u trci na 500m takmičiti u ponedeljak, 22. januara, od 07.00h po vremenu u Srbiji.

Povezana vest:  Rog: Bez minuta ćutanja na ceremoniji otvaranja

Naša predstavnica u biatlonu Hanna Jelena Braun završila je svoju trku u disciplini 10km pojedinačno na 60. mestu od ukupno 98 takmičarki. S druge strane, biatlonac Abdulkerim Hodžić svoju trku u disciplini 12,5km pojedinačno završio je na 82. mestu od ukupno 97 takmičara. Predstavnike Srbije u biatlonu sutra, 21. januara, od 03.00h po našem vremenu, očekuje nastup u disciplini singl mix štafeta (7,5km – muškarac/ 6km – devojka). Nakon toga, u utorak, 23. januara, Hanna Braun će se takmičiti u disciplini 6km sprint, a Abdulkerim Hodžić u disciplini 7,5km sprint.

Povezana vest:  Mladi olimpijci privode kraju pripreme za Olimpijske igre mladih

Detaljan raspored takmičenja sportista Srbije na YOG Gangvon 2024 nalazi se na linku: https://oks.org.rs/wp-content/uploads/2024/01/Kalendar-takmicenja-sportista-Srbije-YOG-Gangvon-2024.xlsx.

Nastupe naših sportista na Zimskim olimpijskim igrama mladih u Gangvonu možete ispratiti na linku: https://olympics.com/en/olympic-channel.