rukomet srbija-danska 1

DRUGI TAKMIČARSKI DAN NA XI LETNJEM EYOF-u

RUKOMETAŠI U POLUFINALU

Rukometaši Srbije igraće u polufinalu na XI letnjem EYOF-u. Oni su bili nadmoćni protiv selekcije Danske savladavši ih u drugoj utakmici grupne faze takmičenja rezultatom 40:24 i ovom pobedom osigurali su prvo mesto u grupi B.

Već na poluvremenu bilo je 18:13, ali su u drugom poluvremenu rukometaši Srbije bili još ubedljiviji. Najveći broj golova postigao je Nemanja Mladenović – 12 golova i Stefan Radulović sa postignutih 9 golova.

Povezana vest:  Usvojen novi set mera za zaštitu učesnika Olimpijskih igara u Tokiju od infekcije virusom COVID-19

“Nas je baš išlo, a Dancima se nije ništa dalo. Ne bi trebalo da letimo u oblake, jer Danska je ipak jedna dobra ekipa kojoj danas nije bio dan. Trudićemo se da ostanemo mirni do četvrtka kada igramo polufinale. Sutra ćemo saznati protivnika,” rekao je po okončanju utakmice Aleksandar Savić selektor rukometne reprezentacije.

Povezana vest:  OI 2020, Žak Rog želi da se Madrid kandiduje za OI 2020. godine

Kapiten reprezentacije Nemanja Mladenović zardio je crveni karton, pa će sutra sa klupe posmatrati poslednju utakmicu u grupi koju naši rukometaši igraju protiv selekcije Španije i pridružiće se ekipi tek u polufinalu.

“Igrali smo kao prava ekipa, poslušali smo ono što su treneri tražili od nas i došli smo do ubedljive pobede,” rekao je Nemanja Mladenović.