rugby-ballRAGBI
Pobednik lider nakon 1. kola

U prvoj takmičarskoj ragbi utakmici seniora nakon 28. juna kada se igralo Finale Kupa Srbije, danas u okviru 1. kola Prvenstva Srbije susrele su se ekipe BRK Crvena Zvezda i RK Pobednik MOZZART. Prvi period igre pripao je domaćinima sa Ade Ciganlije koji su u jednom trenutku vodili sa 13-3 i igrali dosta sigurno. Igrači RK Pobednika se nisu predavali i uspeli su da pre poluvremena smanje zaostatak na 13-8, a zatim u drugom delu da potpuno preokrenu utakmicu za krajnji rezultat 13-27. Uprkos tome što je ovo tek 1. kolo ova utakmica je bila značajna kao psihološka prednost nad direktnim konkurentom u nastavku prvenstva. Svim učesnicima treba čestitati na fer i korektnoj utakmici, kao i pokazanom strpljenju da dočekaju takmičarske utakmice.
Naredne utakmice prvog kruga Prvenstva Srbije Grupa A za seniore su na programu:
-09. novembra Pobednik MOZZART-Partizan
-16. novembra Partizan-BRK Crvena Zvezda
Pored utakmice treba zabeležiti da je sa klupe BRK Crvena Zvezda utakmicu vodio Aleksandar Poprečica, nekadašnji igrač kluba, kapiten reprezentacije Srbije i internacionalni sudija, a od skoro jedan od retkih školovanih ragbi trenera.

Povezana vest:  Amerikanac Frederiks osvojio titulu u trci na 500 metara