crna-gora-islandCrnogorski rukometaši pobedili Island

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore pobedila je večeras u Baru selekciju Islanda 25:24 (14:12), u utakmici drugog kola četvrte grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će 2016. godine biti odigrano u Poljskoj.
To je prvi trijumf crnogorske selekcije, nakon startnog poraza od Srbije 25:21.
Polovičan učinak ima i Island, koji je u prvom kolu u Rejkjaviku pobedio Izrael 36:19.
Crna Gora je, nakon vođstva Islanda od 4:1, u devetom minutu prvi put povela (6:5), u 21. minutu prednost je uvećala na dva (10:8), a početkom drugog poluvremena prvi put tri gola (15:12).
Razlika je sredinom drugog poluvremena tri puta iznosila i pet golova (18:13, 19:14 i 21:16), dok je u 52. minutu bilo 24:20.
Island je sa tri uzastopna pogotka u 55. minutu zaostatak smanjio na gol (24:23) i imao priliku da izjednači.
Pogotkom Vuka Borozana crnogorski rukometaši poveli su 25:23, ali je Island ponovo smanjio na gol (25:24) i bio u prilici da izjednači, ali je golman Mile Mijušković bio siguran i sprečio remi.
Najefikasniji u crnogorskoj selekciji, na čijem je golu se ponovo istakao Rade Mijatović  sa 15 odbrana, bio je Vuko Borozan sa deset, Nemanja Grbović je postigao pet, dok su po tri gola postigli Miloš Vujović i Bogdan Petričević.
U selekciji Islanda najbolji je bio Aleksander Peterson sa osam golova.
Utakmica u Baru imala je i humanitarni karakter jer će sav prihod od prodatih ulaznica biti uplaćen na žiro račun Miloša Džarlić, momka iz Bara koji je teško povredio kičmu i kome je novac neophodan za nastavak lečenja u Švajcarskoj.
Crna Gora će u trećem kolu, 29. ili 30. aprila naredne godine, biti gost Izraela.

Povezana vest:  EP ŽENE 2014, Rukometašice Srbije porazom startovale na EP