hermina lukac 3KUGLANJE

Hermina Lukač i Marko Antić osvojili srebro na Svetskom kupu u Rijeci

Srpski pionirski par Hermina Lukač (544) i Marko Antić (579) sa 1.100 čunjeva obeorenih na stazama kuglane Zamet u Rijeci, osvojio je srebrnu medalju na drugom Svetskom kupu za pionirski uzrast.

Zlatna medalja pripala je slovenačkom paru sa 1.105 čunjeva (Patricija Bizjak 535, Anže Bajželj 570), dok su bronzu osvojili Mađari sa 1.090 čunjeva (Katalin Tot 502, Janoš Brancek 588).

Povezana vest:  Zvezda proslavila rođendan, proglašeni najbolji

Veoma blizu medalje bio je naš kadetski par  koji je sa 1.111 čunjeva (Milana Pavlic 541, Robert Ernješi 570) zauzeo odlično peto mesto. Do bronzanog odličja nedostajalo im je sedam čunjeva.

Zlatna medalja pripala je češkom paru sa 1.178 čunjeva (Nikola Tatouškova 577, Jan Endršt 601), srebro je otišlo u Austriju sa 1.123 čunja (Julija Švajcer 546, Martin Ratmajer 577), dok su bronzu osvojili  Slovaci sa 1.117 čunjeva(Dana Klubertova 51, Erik Kuna 602). Četvrti su Poljaci sa 1.116 čunjeva (Marta Dužinska 535, Mihal Šulc 581 čunj).

Povezana vest:  ŠAH, Alisa Marić uručila priznanja najboljim šahistima

marko antic i selekor ljubisav perisicU  ponedeljak 24. maja drugi pionirski i sedmi kadetski pojedinačni Svetski kup se završava pojednačnim finalom. Svi srpski predstavnici plasirali su se među osam kuglašica i kuglaša koji će igrati za trofeje.

Selektor pionirske i kadetske muške selekcije je Ljubisav Perišić, a pionirke i kadetkinje vodi Ljubomir Štetin.