Najuspešniji srpski strelac poslednjeg dana mitinga u Olimpijskom trening kampu u Volmeranž le Minu (Francuska) bio je Dimitrije Grgić. Zauzeo je drugo mesto u takmičenju malokalibarskim pištoljem. To je Grgiću treća druga pozicija na nadmetanju u francuskom kampu. Na korak od prvog mesta ostao je i u prvom takmičenju MK pištoljem, kao i vazdušnim pištoljem.

Blizu medalje bila je i Zorana Arunović. U takmičenju malokalibarskim pištoljem za dame zauzela je četvrtu poziciju. U borbi za bronzu izgubila je od iskusne Mađarice Sofije Čonke. U svakoj od četiri serije od po pet metaka brzom paljbom Arunovićeva je za nijansu bila slabija od Mađarice, koja je tako slavila sa maksimalnih 8:0.

Povezana vest:  Trijumf srpskog ajronmena i tinejdžerke na Beogradskom moru

U finalu su danas gađali i Damir Mikec (četvrti MK pištoljem), Milutin Stefanović (četvrti MK puškom iz trostava), Bobana Veličković (sedma MK ppištolj) i Jasna Šekarić (osma MK pištolj). Stevan Pletikosić je, kao deveti, ostao pred vratima finala trostava.

Srpski strelci su na mitingu na kome su učestvovali reprezentativci 15 zemalja i na kome su u svakoj disciplini održana po dva takmičenja, ostvarili četiri pobede.

Prva mesta su osvojili: Damir Mikec (MK pištolj), Zorana Arunović (vazdušni pištolj i MK pištolj) i Bobana Veličković (vazdušni pištolj). Druge pozicije upisali su: Jasna Šekarić (MK pištolj), Dimitrije Grgić (vazdušni i dva puta MK pištolj) i Stevan Pletikosić (MK puška ležeći). Zabeleženo je još nekoliko plasmana u finale i više dobrih rezultata.

Povezana vest:  Skoro 280 Indijaca palo na doping testu od 2011.

Najvrednije ostvarenje mitinga postigao je Damir Mikec. On je u prvom takmičenju malokalibarskim pištoljem, pobedio sa  202,2 kruga, rezultatom boljim od svetskog rekorda svetskog i olimpijskog prvaka, Korejca Đong oh Đina (200,7).

MK pištolj, žene (30 metaka brza + 30 brza paljba), plasman 1. Tirod (Francuska), 2. Sebgatolahi (Iran), 3. Čonka (Mađarska), 4. Zorana Arunović. Meč za zlato: Tirod – Sebgotalahi 7:5, za bronzu: Čonka – Arunović 8:0. Polufinale: Sebgatolahi 17 (od mogućih 25 unutrašnjih centara)…4. Arunović 14…7. Bobana Veličković 11, 8. Jasna Šekarić 11.  Kvalifikacije: 1. Čonka 586, 2. Veličković 579 (293 precizna + 286 brza paljba)…6. Šekarić 576 (281 + 295)… 8. Arunović 574 (289 + 285)…

MK puška trostav ( 3 puta 40 metaka), drugo takmičenje: 1. Soveplen (Francuska) 457,7, 2. Nepejčal (Češka) 454,7, 3. Sampson (Australija) 445,9… 6. Milutin Stefanović 415,3… Kvalifikacije: 1. Link (Nemačka) 1.177…8. Milutin Stefanović 1.164, 9. Stevan Pletikosić 1.163.

MK pištolj, muškarci, drugo takmičenje: 1. Macuda (Japan) 198,0, 2. Dimitrije Grgić (Srbija) 192,9, 3. Đordano (Italija) 174,5, 4. Damir Mikec 154,3… Kvalifikacije: 1. Đordano 566…4. Mikec 562…7. Grgić 557…