Istaknuti kuglaški radnik Radovan Šunjka ponovo je dobio poverenje kuglaške organizacije Vojvodine i na Izbornoj Skupštini KSV izabran je za predsednika. Skupštini je prisusvovalo 37 od 45 delegata, koliko je skupštinsko telo, i za Šunjku je glasalo 28 delegate, pet je bilo protiv, dok je četvoro bilo uzdržano.

Kao kandidat, Šunjka je imao validnu podršku sedam klubova i organizacija: Kuglaški savez Zone Sombor, Vihor (Sombor), Alimenta (Novi Sad), Jedinstvo (Novi Bečej), Vojvodina (Novi Sad), “13. maj“ (Novi Sad) i NS 1932.

– Hvala svim delegatima koji su učestvovali u radu. Ovakav dobar odziv pokazuje snagu naše kuglaške organizacije. Onima koji su glasali za mene, hvala na poverenju i trudiću se da ono što sam naveo u programu sprovedem u delo u narednom periodu- rekao je Radovan Šunjka.
Izabran je i novi Upravni odbor u kome su Marijana Savić – Panić (Senta), Snežana Petrović (ŽKK Apatin), Mirko Čukvas (Vihor, Sombor), Pjer Koprivica (Jadran, Feketić), Ivan Mesaroš (Jedinstvo, Novi Bečej), Želimir Hriješik (Slavia, Kovačica), Aleksandar Antić (Sloven, Ruma) i Zdravko Kresović (Vojvodina, Novi Sad). U Nadzorni odbor imenovani su Dragana Dorožan, Svetlana Lečei i Željko Suzić.

Kao protivkandidat Šunjki bio je Nedeljko Đorđević, ali je njegovu kandidaturu odbila Kandidaciona komisija (Pjer Koprivica, Petar Skenderović i Đorđe Alagić). U obrazloženju, Koprivica je naglasio da je Đorđević, dostavio do statutom predviđenog roka, validnu podršku samo šest klubova (a treba sedam): Spens, Radnički i Bačka (Novi Sad), Tikvara (Bačka Palanka), muški Kuglaški klub Polet (Sombor) i Sloboda (Stara Moravica). Podrška Sente nije imala pečat i nije prihvaćena. Podrška ženskog Kuglaškog kluba Polet nije prihvaćena jer ovaj klub nije aktivan već dugi niz godina, kao i podrška novosadskog Džambo investa, koji od maja ove godine ne postoji, pošto je promenio ime u Bačka.

Povezana vest:  Sekretarijat za sport i omladinu pomaže 15 takmičenja

Na samoj Izbornoj Skupštini KSV, Đorđević je doneo novu podršku Sente, sa pečatom. Tvrdio je da je pečata bilo i na staroj potvrdi, pokazivao je i kopiju, ali njegov zahtev da se ona prihvati, koju je podržao i njegov pravni savetnik prisutan na sednici, nije usvojen. Radovan Šunjka je prekinuo raspravu, u koju se žustro uključio i delegat Tikvare, rekavši da će policijski i drugi organi, ukoliko bude bilo potrebno, utvrditi koji je dokument pravi, a koji lažan.

U diskusiji, Đorđević je naglasio da mu nije rečeno, kada je predavao dokumentaciju sa podrškama, da nešto nije u redu, a sekretar KSV Lazar Šunjka je replicirao da on nema ovlašćenja da procenjuje da li je nešto nedostaje ili nije valjano i da svaki kandidat mora da vodi računa da sva dokumentacija bude u skladu sa statutarnim odredbama. Đorđević je, takođe, rekao i „da ga je mnogo veći broj klubova podržavali, ali da nije hteo da dostavi njihove podrške, da ne bio otkrio ko je sve za njega“.

Međutim, ova tvrdnju je, na neki način, demantovalo i ostalo glasanje: za izveštaj Kandidacione komisije da se odbija kandidatura Đorđevića glasalo je 27 delegata, pet je bilo protiv, četvoro uzdržano, a da glasanje bude javno 27 je bilo „za“, šest protiv. I delegat Sente na Skupštini, Miroslava Savić Panić, koja je izabrana i u Upravni odbor KSS, glasala je za Šunjku.

Povezana vest:  ALPSKO SKIJANJE, Maze pobednica spusta u Kortini D'Ampeco

Jovanka Ralić, delegat Srema iz Rume, je zahtevala u raspravi da se i KSS i KSV mnogo više pozabave problemima klubova u lokalnim sredinama i apelovala da delegacija oba saveza dođe u Rumu i pomogne klubu da reši probleme koje ima u saradnji sa opštinskim vlastima, kao i da klubovi nemaju sredstava da školuju trenere, pa je i na tom planu tražila veće angažovanje kuglaških saveza „inače više neće biti mladih kuglašica i kuglaša“.

Delegat iz Vrbasa Miodrag Jovović, ukazao je i na ogroman problem „malih sportova“ a to je nedostatak kadrova i dobrih sportskih radnika:

– U Zoni srednja Bačka, zbog Zakona o sportu, koji ne dozvoljava da predsednik kluba, zonskog saveza ili neke druge kuglaške organizacije bude i član UO KSV, nismo mogli da izaberemo pravog čoveka za predsednika, pa smo, donekle i mojom krivicomo, odabrali pogrešnog i sada nam se to sveti, organizacija nam je zamrla. Ako kvaliteni kuglaški radnici dobro rade za klub, sigurno je da će dobro raditi i za savez i treba im to omogućiti. Mislim da je potrebno pokrenuti inicijativu da se taj deo u zakonu menja. Kuglanje, a i neki drugi sportovi, nemaju toliko sportskih radnika, kao neki veliki sportovi…

Uroš Dragojlović, predsednik KSS obratio se delegatima: – Veoma mi je drago što sam prisustvovao Izbornoj Skupštini KSV, čestitam Radovanu Šunjki, sa kojim imamo izuzetnu saradnju, i želim mu da i ovom mandatu uspešno vodi KSV. Bilo je i nekih razmimoilaženja u stavovima, ali mislim da ovako masovna i snažna organizacija, kakav je KSV, ima snage i dobre volje da prevaziđe sve probleme. Naš sport, najtrofejniji u Srbiji u 2016. sa 15 medalja, od toga sedam zlatnih, što je skoro polovina od ukupno 15 titula koji su svi srpski sportisti doneli lane sa Šampionata sveta, je izuzetno uspešan i razvijen u Vojvodini, ali se suočavamo se dva velika problema: nedostatak školovanih trenera, jer imamo samo oko 40 na preko 80 klubova i nedostatak kuglana. Niti KSS, a ni KSV, ne mogu da plate iz budžetskih sredstava školovanje trenera i izgradnju i opremanje kuglana, jer im to zakon zabranjuje. Znam da u klubovima mnogi ovo ne mogu da shvate i prihvate, da su ogorčeni, žao mi je, ali je tako. Možemo samo da pomognemo da stručni deo ispita za trenersko zvanje novi stručnjaci pohađaju u toku naših kampova i da, tako, u znatnoj meri, olakšamo situaciju. I Šunjka i ja rado ćemo se odazvati svakom pozivu ljudi iz klubova za razgovare sa predstavnicima lokalne uprave, da posavetujemo i pomognemo…

Povezana vest:  HOKEJ NA LEDU, Kavčič vodi Partizan u Slohokej ligi sledeće sezone

Na Izbornoj Skupštni KSV usvojen je i izveštaj o radu za period 2013-2017, izveštaj Nadzornog odbora i usvojen je i Poslovnik o radu. U radnom Predsedništvu bile su, u uz Radovana Šunjku, i Marijana Savić Panić i Snežana Petrović, dok su u Verifikacionoj komisiji bili Ivan Mesaroš, Boba Božić i Daniel Trivić.