biatlonBIATLON

Bjorn Feri i Magdalena Nojner najbolji u Pokljuki

Šveđanin Bjorn Feri i Nemica Magdalena Nojner pobednici su trka za Svetski kup u biatlonu održanih na Pokljuki u Sloveniji.

Feri je bio najbolji u trci biatlonaca na 10 kilometara. Šveđanin je zadanu deonicu savladao za 27:25,9 minuta pogodivši pritom svih deset meta. Drugo je mesto s 5,1 sekundom zaostatka osvojio Norvežanin Tarjei Boe, koji je imao jedan promašaj zbog kojeg je morao da trči dodatnih 150 metara. Treći je bio Nemac Mihael Greis, koji je zaostao 8,7 sekundi uz svih deset pogodaka.

Povezana vest:  Besplatni sportski program za učenike osnovnih i srednjih škola tokom zimskog rasupsta

Biatlonke su se takmičile na deonici od 7,5 km, a najbolja je bila Nojner s vremenom od 23:05,2 minute, iako je imala dva promašaja zbog kojih je morala da otrči dodatnih 300 metara. Drugo je mesto osvojila Slovakinja Anastazija Kuzmina s 11,2 sekunde zaostatka uz dva promašaja, a treće su podelile Finkinja Kaisa Makarainen i Ruskinja Olga Zajceva sa 17 sekundi zaostatka.

U ukupnom poretku Svetskog kupa, nakon treće postaje, vode Boe i Makarainen.

Povezana vest:  BADMINTON, Novoformirani srpski miks na korak od medalje u Temišvaru

Rezultati biatlonaca na 10 km:

1. Bjorn Ferry (Šve) 27:25,9 minuta (0 promašaja)