maria_riesch_1ALPSKO SKIJANJE

Poutiainen i Riš podelile pobedu u Flahauu

S istim su najboljim vremenom (1:42.52) slalomsku trku Svetskog kupa skijašica u austrijskom Flahauu završile Nemica Marija Riš i Finkinja Tanja Poutiainen.

Nemica, inače treća nakon prvog „laufa“, odvozila je najbrže vreme druge vožnje (52.51), dok je Finkinja svoju prednost u odnosu na nju (41 stotinka), kao prvoplasirana iz prve vožnje, propustila u poslednjoj trećini staze pri drugom nastupu. Imala je na drugome prolaznom vremenu i dalje golemih pola sekunde prednosti. Ona se, na kraju, ipak istopila.

Riš je upisala svoju prvu slalomsku pobedu nakon otvaranja prošle sezone u Leviju, u oktobru 2009. godine. Ukupno joj je ovo 17. pobeda u Svjetskom kupu. Njome je izbila na prvo mesto tabele Svetskog kupa slalomašica s 20 bodova prednosti (420-400) pred Poutiainen i Šild. Aktuelna dvostruka vlasnica Maloga kristalnog globusa prednost je pak pred Lindzi Von u ukupnom poretku Svetskog kupa povećala na 196 bodova.

Povezana vest:  STRELIČARSTVO, Ljubiša Urošević pobednik „Centralnoevropskog kupa“ u Beogradu

Poutiainen je pak u slalomskoj konkurenciji slavila prvi put nakon Sljemena 2008. godine. Ovo joj je bila 12. pobeda u karijeri kad su trke Svetskog kupa u pitanju.

Treće je mesto u Flahauu zauzela 22-godišnja Francuskinja Nastasiaj Noens, došavši tako do rezultata i prvog postolja karijere.

Drugu vožnju nije uspela da završi dosad vodeća u Svetskom kupu slalomašica, Austrijanka Marliez Šild. Nakon 11. mesta u prvoj vožnji, jedna ju je greška koštala druge nezavršene utakmice ove sezone, nakon što joj se isto dogodilo u prvoj vožnji u Aspenu. U sve je četiri preostale trke pobedila.

Povezana vest:  Zorani Arunović peto mesto za kraj EP u Bakuu

Amerikanka Von, triput uzastopno pobednica Svetskog kupa, nije završila prvu vožnju, što je ponovila na četvrtom slalomu zaredom.