Srpski olimpijac Milenko Sebić je zauzeo osmo mesto u finalu takmičenja u gađanju malokalibarskom puškom iz trostava na Svetskom kupu u Bakuu.

Sebić, koji je u finale ušao kao šestoplasirani u kvalifikacijama održanim u sredu, je vrlo dobro počeo. Posle prvog, klečećeg stava finala nalazio sa na trećem mestu. U sledećem, ležećem stavu nekoliko rivala ga je prestiglo i pred poslednji, stojeći stav nalazio se na deobi sedmog i osmog mesta, ali sa malim zaostatkom za vodećom trojicom. Međutim, par malo lošijih hitaca iz stojećeg stava ga je izbacilo iz borbe za medalju.

Povezana vest:  Andrija Zlatić osvojio srebro MK pištoljem na Svetskom kupu u Minhenu

Sve u svemu, osvajač olimpijske bronze je nastavio niz visokih plasmana na Svetskim kupovima ove sezone. Na prvom SK u 2022, u Kairu, zauzeo je deveto mesto u trostavu, dok je u Rio de Žaneiru izborio petu poziciju.

Srbiju su danas u eliminacijama i kvalifikacijama trostava za dame predstavljale Sanja Vukašinović i Andrea Arsović. Obe su uspešno prošle kroz eliminacije, ali su zaustavljene u kvalifikacijama. Sanja Vukašinović je zauzela 14.mesto sa 585 krugova. Samo za dva kruga bolji rezultat bi je odveo među osam najboljih. Andrea Arsović je osvojila 32.mesto.

Povezana vest:  SLALOM, Ivica Kostelić prvi u slalomu u Vengenu

Takmičenjima u trostavu srpski reprezentativci su završili učešće na SK u Bakuu.

MK puška trostav, muškarci, plasman: 1. Sergej Kuliš (Ukrajina), 2. Svapnil Kusale (Indija), 3. Aleksi Lepa (Finska)… 8. Milenko Sebić.

Finale – Prva faza: 1. Kuliš 411,0, 2. Kusale 409,1, 3. Lepa 407,8…8. Sebić 302,5… Meč za zlato: Kuliš – Kusale 16:10.