DidierCuche

ALPSKO SKIJANJE

Kuše pobednik superveleslaloma u Kvitfjellu

Švajcarac Didijer Kuše pobednik je pretposlednjeg superveleslaloma sezone koji je u okviru Svetskog kupa alpskih skijaša održan u norveškom Kvitfjellu.

Ovom pobedom švajcarski skijaš je preuzeo prvo mesto u borbi za Kristalni globus u superveleslalomu.

Kuše je do trećeg trijumfa ove sezone, a 17. ukupno, došao ispred Austrijanaca Klausa Krola i Joakima Puhnera.

Povezana vest:  BADMINTON, Srbija najuspešnija na rekordnom i spektakularnom Serbian Youth International Novi Sad 2015

Svetski prvak u superveleslalomu Italijan Christof Ihnerhofer bio je sedmi, dok je pobednik Svetskog kupa Hrvat Ivica Kostelić zauzeo osmo mesto.

Svetski kup u alpskom skijanju završava se sledećeg vikenda. Takmičenje u Lencerhajdu počinje u sredu, kada je na programu spust, dok su za naredne dane zakazane trke u superveleslalomu, veleslalomu i slalomu.

Rezultati današnjeg superveleslaloma:

1. Didije Kuše (Švajcarska) 1:33,05 minuta

Povezana vest:  Crvena zvezda osvojila i regionalnu Balkan Super Ligu, cetvrti trofej u 2018.