kuglana_1

KUGLANJE

Zorana Radovanović, Sanela Milosav, Hermina Lukač, Alek Kujundžić, Robert Ernješi i Marko Antić pobednici Kupa Srbije

Festival srpske kuglaške mladosti završen je finalnim turnirom Kupa Srbije na kuglani u Banji Junaković.

Učestvovalo je po osam najboljih na osnovu bodova osvojenih za plasmane na šest turnira za kup u raznim gradovima.

Hermina Lukač (Vojvodina, Bačko Gradište) odbranila je titulu i to joj je treća za redom. Pionir Slovena iz Rume Marko Antić je ponovo bio najbolji u kategoriji najmlađih kuglaša. Stariji kadet Sente Visa prom Robert Ernješi je osvojio prvu titulu u ovoj konkurenciji, bio je najbolji mlađi kadet 2009. i 2010.

Prve titule osvojili su Zorana Radovanović iz Apatina kod starijih kadetkinja (bila druga mlađa kadetkinja 2009.), Sanela Milosav iz Kristala kod mlađih kadetkinja i Alen Kujundžić (Spartak Matica, Subotica) kod mlađih kadeta. Kujundžić je bio drugi pionir 2009. Ivona Ač (Toza Marković), koja je lane bila treća starija kadetkinja, ove godine je zauzela drugo mesto. Milorad Vojnović (Senta Visa prom) je ponovio prošlogodiši uspeh osvajanjem drugog mesta kod mlađih kadeta.

Hermina Lukač, Marko Antić i Robert Ernješi, koji su na finale došli kao vodeći na rang listama  posle šest kup turnira, osvojili su i na kraju prva mesta. Kod starijih kadetkinja vodeća pre finala Maja Đukić (Radnički Novi Sad) je završila na šestom mestu, Sara Žurovski (Srem, Sremska Mitrovica) je  treća kod mlađih kadetkinja, a Adrijan Lončarević (Eđšeg) je treći u konkurenciji mlađih kadeta. Sara Žurovski je lane bila druga pionirka.

Povezana vest:  ŠAHOVSKA OLIMPIJADA ISTANBUL 2012, Pobeda šahistkinja, poraz šahista

Konačan plasman finala Kupa Srbije – pioniri: 1. Marko Antić (Sloven, Ruma) 559, 2. Nemanja Balać (Apatin) 518, 3. Andrija Milojević (Niš put) 507 itd.

Mlađi kadeti :1. Alen Kujundžić (Matica Spartak, Subotica) 589, 2. Milorad Vojnović (Senta Visa prom) 581, 3. Adrian Lončarević (Eđšeg, Bačka Topola) 581 čunj itd.

Stariji kadeti :1. Robert Ernješi (Senta Visa prom) 598, 2. Vladimir Petrović (Jedinstvo) 595, 3. Balaž Kovač (Eđšeg) 578 čunjeva itd.

Pionirke: 1. Hermina Lukač (Vojvodina, Bačko Gradište) 579, 3. Kristina Ljubenković (Kolubara) 513, 3. Vanja Tatalović (Ada kompjuters) 507 itd.

Mlađe kadetkinje: 1. Sanela Milosav (Kristal) 570, 2. Tijana Kaćanski (Vojvodina, BG) 521, 3. Sara Žurovski (Srem) 521 itd.

Povezana vest:  Održan ženski trening na Olimpu, poznate ličnosti u Đak kampanji

Starije kadetkinje: 1. Zorana Radovanović (Apatin) 573, 2. Ivona Ač (Toza Marković) 553, 3. Jelena Popov (Banat) 551 čunj itd.