sah

ŠAH

Smederevci osvojili Kup Srbije u šahu

Ekipa Smederevskog šah kluba osvojila je danas Kup Srbije na finalnom turniru u Valjevu, pa je tituli ekipnog državnog prvaka iz 2010. pridodala novi trofej.

Smederevci su u poslednjem kolu pobedili Metalac Takovo iz Gornjeg Milanovca sa 4:0, dok su ostali konkurenti međusobno igrali nerešeno: Novosadski ŠK – Beograd 2:2, Vodovod KG – Lasta 2:2.

Povezana vest:  Počinje seniorsko EP: Novi format kao enigma i veliki izazov

U meču NSSK – Beograd, Šolak je pobedio Miladinovića, dok je Lajthajm savladao Kovačevića, a remizirali su Markuš i Vučković, odnosno Popović i Miodrag R. Savić.

Ceo poen kragujevačkom Vodovodu doneo je Roganović protiv Ostojića, revaširao se Brenjo u partiji sa Abramovićem, dok su remiziralai Stojanović i Pavlović, kao i Pikula i Bogosavljević.

Smederevski ŠK je osvojio 15 meč bodova i 19 poena, branilac titule NSSK 14 (18,5), Beograd 13 (18), Lasta 13 (16), a Vodovod 12 (16,5).

Povezana vest:  KUGLANJE, Segedin i Rot vajs preko 3.900 čunjeva

Za Smederevce su igrali velemajstori Ivan Ivanišević, Miloš Perunović, Branko Tadić i Danilo Milanović.

Na finalnom turniru za Kup Srbije učestvovalo je 18 ekipa za koje je igralo 16 od 21 najboljih šahista Srbije sa rang liste FIDE.