DidierCucheŠVAJCARAC TRIJUMFOM U KVITFJELI OSVOJIO KRISTALNI GLOBUS U SPUSTU
Kuše po treći put

Trjumfom u spustu održanom u norveškom Kvitfjelu, Švajcarac Didije Kuše i definitivno je osvojio Kristalni globus u ovoj disciplini u ovogodišnjem Svetskom kupu. Kušeu je ovo treći Kristalni globus u spustu pošto je bio najbolji 2007. i 2008.
Švajcarac je stazu prešao za 1:45,98 minuta i ostvario petu pobedu ove sezone, treću spustu.
Ako bi se gledale i druge discipline, Kuše je osvojio četvrti uzastopni Kristalni globus jer je prošle bio najbolji u veleslalomu.
– Osvojiti četiri titule Svetskog kupa u nizu dokaz je konstantnosti. Šteta je što i na Olimpijskim igrama nisam ostvario bolji rezultat – rerkao je Kuše koji je u Vankuveru bio šesti u spustu i dodao. – Ponosan sam na pobedu ovde.
Olimpijski šampion u super veleslalomu iz Vankuvera, Norvežanin Aksel Lund Svindal završio je na drugoj poziciji sa skoro pola sekunde zaostatka u odnosu na pobednika, što je njegov najbolji plasman ove sezone u Svetskom kupu u spustu.
– Bilo je lepo skijati kod kuće po lepom vremenu posle Olimpijskih igara. Didije je danas bio nepobediv – realan je Svindal.
Treće mesto je osvojio Austrijanac Klaus Krol, koji je svoju jedinu pobedu u spustu u Svetskom kupu ostvario upravo u Kvitfjeli prošle godine, za zaostatkom od skoro šest desetinki.
Švajcarac Karlo Janka završio je na šestom mestu, čime je ipak uspeo da smanji zaostatak u generalnom plasmanu Svetskog kupa u odnosu na Austrijanca Benjamina Rajha koji je, kao i u toku cele sezone, opet bio loš u spustu završivši na 38. mestu.

Povezana vest:  HOKEJ, SLOHOKEJ LIGA, Partizan sutra dočekuje Maribor u drugom meču finala