ice_hockey

HOKEJ NA LEDU
SP u Rejkjaviku, II kolo: Domaćin slavio posle preokreta

Seniorska reprezenacija Srbije u hokeju na ledu poražena je od domaće selekcije Islanda rezultatom 5:3 (2:2,3:0,0:1) u drugom kolu Svetskog prvenstva divizije II, grupe A, koje se od 12. do 18. aprila održava u Rejkjaviku.
U meču u kome su očekivali pobedu koja bi im omogućila borbu za medalju, ’orlovi’ su ispustili početno vođstvo od 2:0 i neopreznom igrom u odbrani tokom druge trećine dozvolili potpuni preokret.
Dvostruki strelac za za reprezentaciju Srbije bio je Nemanja Janković, dok je jedan gol postigao Pavel Popravka. Strelci za domaćine bili su Birkir Arnason, Petur Mak, Emil Alengard, Andri Mikaelson i Jon Gislason.
Ponovo su dobro krenuli naši hokejaši i već posle šest i po minuta došli do prednosti od 2:0, golovima Popravke i Jankovića iz daljine. Činilo se tada da će naši hokejaši stići do sigurne pobede i opravdati ulogu favorita u ovom meču.
Ipak, stotinak sekundi kasnije, domaći su uspeli da smanje našu prednost iskoristivši prednost od dva igrača više na ledu, da bi u završnici stigli i do izjednačenja, još jednom iskoristivši ’pauer plej’ situaciju.
U veoma nervoznoj igri na obe strane, naši su sa nekoliko nepotrebnih isključenja u nastavku omogućili protivniku da sa još tri pogotka stigne do ubedljivog vođstva uoči poslednje deonice, u kojoj su ’orlovi’ uspeli samo da ublaže poraz drugim pogotkom Jankovića.
Hokejaši Srbije su tako posle dva kola još uvek bez bodova, dok su Islanđani nakon pobede nad Novim Zelandom u prvom kolu (4:0), sada u poziciji da se bore za neku od medalja.
U subotu je na Svetskom prvenstvu slobodan dan, a takmičenje se nastavlja u nedelju, 15. aprila kada se naša reprezentacija sastaje sa reprezentacijom Španije. Taj meč na programu je od 15 časova po našem vremenu.
U derbiju drugog kola Hrvatska je, posle Španije, još jednom poražena u samoj završnici meča, a ovoga puta uspešnija je bila selekcija Estonije, koja je do polovine meča stekla prednost od dva gola, ali je pobedu uspela da obezbedi tek dva minuta pre kraja, za konačnih 3:2.
U drugom meču dana Španija je opravdala ulogu favorita i ubedljivo savladala Novi Zeland rezultatom 7:0 i zasela na čelo tabele uoči meča sa našom reprezentacijom.