ice_hockey
HOKEJ NA LEDU
Treći poraz hokejaša Srbije na šampionatu sveta
Seniorska reprezenacija Srbije u hokeju na ledu poražena je od selekcije Španije rezultatom 4:2 (1:2,1:0,2:0), u trećem kolu Svetskog prvenstva divizije II, grupe A, koje se održava u Rejkjaviku.
Hokejaši Srbije odigrali su najbolji meč u dosadašnjem toku turnira, posle prve trećine vodili su sa 2:1, u poslednju ušli u egal situaciji, ali su reprezentativci ’crvene furije’ poput meča protiv Hrvatske uspeli u završnici da potpuno preokrenu rezultat i dođu do trijumfa.
Strelci za reprezentaciju Srbije bili su Marko Milovanović i Boris Gabrić, dok su golove za Španiju postigli Alehandro Pedraz (dva), Pablo Pujuelo i Pablo Munjoz.
Scenario iz prvih trećina utakmica protiv Estonije i Islanda ponovljen je i u trećem nastupu naše reprezentacije. ’Orlovi’ su odlično odigrali prvu trećinu, uputili čak 12 šuteva na gol naspram samo pet udaraca španskih hokejaša. Ipak, Španci su prvi poveli u 13. minutu preko Pedraza, na samom isteku ’pauer pleja’. Međutim, samo minut kasnije Milovanović u kontranapadu koristi dodavanje Kovačevića i poravnava rezultat.
Minut i po pre kraja prvog dela naši hokejaši imaju igrača više, a Gabrić iz drugog pokušaja postiže pogodak za vođstvo na prvom odmoru.
U nastavku Španci preuzimaju inicijativu i u 26. minutu koriste prednost igrača više i izjednačuju preko Pujuela.
Poslednju deonicu obeležila je izjednačena igra sve do 55. minuta kada su Španci stigli do vođstva, ponovo preko odličnog Pedraza. Pokušali su naši u finišu da izjednače, ali se minut pre kraja posle jednog bulija u našoj trećini pak nesrećno odbio do Munjoza, koji je zapečatio sudbinu ’orlova’.
Hokejaši Srbije posle tri kola i dalje nemaju ni jedan bod, pa će u mečevima protiv Hrvatske i Novog Zelanda pokušati da izbore opstanak u grupi B druge divizije.
U ponedeljak je na Svetskom prvenstvu drugi slobodan dan, a takmičenje se nastavlja u utorak, 17. aprila kada se naša reprezentacija sastaje sa reprezentacijom Hrvatske. Taj meč na programu je od 18:30 časova po našem vremenu.
U drugom meču dana Hrvatska je opravdala ulogu favorita i ubedljivo savladala Novi Zeland rezultatom 12:3, dok se u poslednjem meču trećeg kola od 22 časa po centralno-evropskom vremenu sastaju domaćin Island i Estonija.
Rezultati trećeg kola Svetskog prvenstva u Rejkjaviku:
Španija – SRBIJA 4:2 (1:2,1:0,2:0)
Hrvatska – Novi Zeland 12:3 (3:0,4:1,5:2)
Raspored svih mečeva reprezentacije Srbije na Svetskom prvenstvu u Rejkjaviku:
Četvrtak, 12.4.2012.                           Estonija – SRBIJA 5:2 (1:2,3:0,1:0)
Petak, 13.4.2012.                                SRBIJA – Island 3:5 (2:2,0:3,1:0)
Subota, 14.4.2012.                              slobodan dan
Nedelja, 15.4.2012.                             Španija – SRBIJA 4:2 (1:2,1:0,2:0)