Tina Maze 2013

ALPSKO SKIJANJE
Otkazan superveleslalom, titula Tini Maze

Organizatori poslednjeg superveleslaloma za Svetski kup u švajcarskom Lencerhajdu otkazali su trke zbog jakog vetra, pa je Slovenka Tina Maze osvojila titulu u ovoj disciplini.
Amerikanka Džulija Mankuzo jedina je imala šanse da prestigne slovenačku skijašicu.
Norvežanin Aksel Lund Svindal je ranije već obezbedio mali kristalni globus .
Juče su otkazane dve trke – muški i ženski spust u kojima su titule osvojili Svindal i Amerikanka Lindzi Von.
Austrijanac Marsel Hiršer je posle ovog otkazivanja veoma blizu osvajanja druge uzastopne ukupne titule pobednika Svetskog kupa.
Svindal zaostaje 149 bodova za Hiršerom u trci za velikim kristalnim globusom, a preostale su još dve trke do kraja sezone.
Organizatori su otkazalii današnju trku 45 minuta od početka takmičenja, kada je Austrijanac Klaus Krol završio vožnju u zaštitnoj ogradi, a potom bio prebačen helikopterom u obližnju kliniku radi terapije.

Povezana vest:  Udovičić: Veća odgovornost Saveza u borbi protiv dopinga