cacak-angel-warriorsPLS Jug: Ratnici ukrotili Pastuve

Čačanski Anđeoski ratnici znatno su se približili plasmanu u baraž za Superligu, pobedom nad Požarevac Pastuvima, rezultatom 43:0, u četvrtom kolu Prve lige Srbije, grupa Jug.
Po sitnoj kiši i prohladnom vremenu, odbrana Čačana od samog starta bila je na visokom nivou i uspešno je odolevala protivničkim naletima sve do samog kraja.
Sa druge strane, Ratnici su dobru igru prikazali i u napadu, pa su već na poluvremenu imali velikih 27:0. Led je trčanjem probio Mirko Slavković, da bi potom proradila veza između kvoterbeka Dušana Ilića i hvatača Stefana Mitrovića, koja je dva puta naterala protivničke defanzivce na kapitulaciju. Do odlaska na odmor put do end zone trčanjem je pronašao i Uroš Kolaković.
U preostale dve četvrtine, po jednom su za tačdaun istrčali Slavković i Kolaković i tako dodali šlag na tortu.
Ovim porazom Požarevljani su promociju u elitu doveli u domen teorije i potrebno je da se uklope mnoge kockice da bi se našli u baražu.

Povezana vest:  Počela „Youth" liga Srbije u američkom fudbalu, „Indiansi" na startu prvenstva ubeležili jednu pobedu i jedan poraz

Čačak Angel Warriors – Požarevac Pastuvi 43:0 (13:0, 14:0, 8:0, 8:0)

Stadion FK Omladinac Zablaće. Gledalaca: 150.