dukes-novi-sad-imperatori-nisVelika pobeda GAT Dukesa u Novom Sadu

Pomalo i neočekivano lako novosadske GAT Vojvode upisale su ubedljiv trijumf protiv jednog od najvećih iznenađenja ovogodišnje Sportklub Superlige, niških Imperatora – 65:21.
Pitanje pobednika praktično je rešio trkač Kris Blanton, koji je otvorio utakmicu sa četiri tačdauna, tri trčanjem i jedan hvatanjem posle pasa kvoterbeka Rastka Jokića, pa je već u drugoj četvrtini bilo 29:0. Odmah zatim Jokić je razigrao i Andreja Puškaša, za konačan rezultat prvog poluvremena – 36:0.
Po povratku sa odmora Jokić je uposlio Marija Šapurića, posle čega je i najbolji poenter Superlige, Šejn Vong, konačno uspeo da pokrene svoj tim, pasom ka Petru Goiću, nekadašnjem najkorisnijem igraču Juniorske lige Srbije – 43:7. Međutim, Novosađani nisu želeli da daju gostima ni tračak nade, pa je odmah uzvratio Jokić, novim pasom ka Puškašu, a potom je i defanzivni bek Vejn Džonson vratio intersepciju, za „plus 50″ – 57:7.
Gosti su do kraja susreta uspeli samo da osvoje poslednju četvrtinu (14:8) i tako delimično ublaže poraz. Vong je pronašao Tomislava Jankovića i Goića, dok je na drugoj strani Jokić ostvario konekciju sa Vanjom Jakšićem.
Uprkos porazu Nišlije su zadržale četvrto mesto koje vodi u plej-of, dok su Djuksi i dalje na deobi liderske pozicije sa SBB Vukovima, sa kojima se sastaju u narednom kolu.