uspesna trka u siduPetar Grabež pobedio na Prvenstvu Vojvodine u planinskom biciklizmu

Petar Grabež biciklista novosadskog Dubla, zauzeo je prvo mesto u otvorenoj trci Prvenstva Vojvodine u planinskom biciklizmu u maratonu održanoj u Šidu u organizaciji kluba Elit iz Novog Sada. Drugo mesto osvojio je Mario Kojić iz banjalučkog BSK, dok je treći stigao Zoran Živković (Radnički Kragujevac). Učestvovalo je 77 bicklista.

Povezana vest:  Rebelin i Rasmusen na trci „Kroz Srbiju“ protiv 18 srpskih biciklista

U bodovanju samo za Prvenstvo Vojvodine redosled je  Grabež, Goran Tešević iz novosadskog Fanatika, Nenad Rabašović (Ciklomanija Zrenjanin).

Trka se računala i za „Dunavski kup“ i redosled je bio Borislav Matić (Fanatik), Slobodan Radovanović (Elit), Aleksanadar Mirković (Fanatik).

Najuspešniji junior bio je Mirko Skandarski iz kragujevačkog Radničkog.

U trci mastersa preko 30 godina slavio je Matić ispred Radovanovića i Mirkovića. Redosled u kategoriji mastersa preko 50 godina bio je Miloš Barna (Elit), Slobodan Radovanović (Elit), Mihajlo Vidaković (Vojvodina).

Povezana vest:  Hasanović 102. na hronometar u prologu „Istarskog proleća“

Najbolji kadet bio je Vladan Travičić (BK Novi Sad) a najbolji mlađi kadet Aleksandar Romanov (Jednota, Šid).

Željko Ćumura iz Jednote (Šid) pobedio je u hobi sport klasi, dok je Miloš Stančević (individualac, Bačka Palanka) trijumfovao u trci hobi fan.