ALEKSA VELICKOVIC_11

Aleksa Veličković završio juniorsku „Trku mira“ na 37. mestu

Aranđelovčanin Aleksa Veličković, reprezentativac Šumadije, završio je juniorsku „Trku mira“ za Svetski kup nacija za omladince u Češkoj na 37. mestu u generalnom plasmanu sa 11,09 minuta zaostatka u odnosu na pobednika Danca Magnus Kort Nilesna, koji je u pet etapa zabeležio vreme od 13:34,55 časova. Drugo mesto pripalo je Alekseju Ribalkinu (Rusija) sa 1,03 minuta slabijim vremenom, dok je treći savršio Olivije Gak (Francuska) sa 1,09 minuta zaostatka. Plasman ostalih srpskih biciklista u generalnom poretku: 78. Marko Danilović + 52,07, 82. Miloš Borisavljeveć + 1:13,08 časova zaostatka.

U poslednjoj, petoj, etapi od 105 km oko Terezina pobedio je u sprintu grupe od 61 bicikliste Deni van Popel (Holandija) u vremenu 2:39,00 časova ispred Sorena Kraca Andersena (Danska) i Matea Cigala (Italija). Plasman srpskih biciklista u etapi: 39. Veličković, 53. Danilović,  71. Borisavljević. Odustali su Uroš Jovanović zbog bolova u kolenu i ranije Đorđe Stevanović zbog pada.  Trku su završila 86 vozača.

Povezana vest:  Juniori Srbije osvojili prva tri mesta u drumskoj trci na Balkanijadi u Beogradu

U generalnom plasmanu ekipa pobedila je Francuska, Srbija je 18. od 19 selekcija. U bodovanju za brdske ciljeve pobedio je Čeh Nipl, Veličković je bio 13.