GORAN SMELCEROVIC1111

Hasanović 17. u poslednjoj etapi u Rumuniji

Esad Hasanović zauzeo je 17. mesto u poslednjoj, petoj etapi trke u „Oko Sibiua“ u Rumuniji u kategoriji 2.2 za olimpijske bodove. Najbolji u generalnom plasmanu bio je Goran Šmelcerović na 42. mestu. U poslednjoj etapi odustali su Marko Stanković i Marko Bogdanović.

– Trka je bila za brdske vozače i hronometraše, jer smo imali dve etape sa usponima na 2.000 metara i dve etape na hronometar, ekipni i pojednačni – kaže selektor Radiša Čubrić.- Nismo ispunili plan, vraćamo se bez bodova i sada mormo da zapnemo na dve trke u Mađarskoj… Hasanović je u poslednjoj etapi odlično vozio, bio je ponovo u begu ali je ulovljen…

Povezana vest:  Jovana Crnogorac četvrta u Kini, Đurđić polomio ključnu kost

U poslednjoj etapi od Sibiua do Balea Laka od 94 km slavio je Rikardo Zoidl (Austrija) koji je stazu prešao za 2:39,55 časova. Anatolij Pahtusov (Ukarajina, ISD) je stigao drugi sa devet sekundi zaostatka, dok je vodeći Vladimir Koev (Bugarska, Konja) treći sa 17 sekundi slabijim vremenom.  Plasmana srpskih vozača: 17. Esad Hasanović + 2,54 minuta, 54. Goran Šmelcerović + 10,36, 71. Žolt Der + 13,29, 91. Jovan Zekavica + 18,44, 110. Aleksandar Milivojević + 30,27 itd.

Povezana vest:  Žolt Der četvrti u poslednjoj etapi trke „Oko Čilea“

Koev je u generalnom plasmanu trijumfovao u vremenu 11:32,48 časova, drugi je Alesio Marčeti (Italija, CRC) sa 52 sekundi zaostatka a treći Oleksandar Šeidik (Ukrajina, ISD) sa 1,27 minuta slabijim vremenom. Plasman srpskih vozača: 42. Šmelcerović + 18,05, 44. Hasanović + 18,44, 51. Der + 20,42, 64. Zekavica + 28,31, 96. Milivojević + 48,16 minuta zaostatka. Trku je završilo 114 biciklista.

Povezana vest:  Der i Jovanović voze na Beranovcu za titulu u Ligi Srbije