gabor kasa

Kasa osmi na cilju trke „Oko Trakije“ u Turskoj

Olimpijski kandidat  Gabor Kasa, ponikao u subotičkom Spartaku, sada u majici „Salkano tima“ (Turska) zauzeo je osmo mesto na kraju trke „Oko Trakije“ u Turskoj (kategorija 2.2) završenoj posle četiri etape. Osvojio je i jedan bod za rang listu. Među 15 najboljih su na 11. mestu završili trku Kraljevčanin iz Metlaca Aleksandar Milivojević član kombinovane ekipa Železničar MBN – Metalac i na 12. mestu Žolt Der olimpijski kandidat kragujevačkog Radničkog. Svi su imali 36 sekundi zaostatka.
Žutu majicu osvojio je ukrajinski biciklista Juri Metlušenko (Konja, Turska) u vremenu 9:47,10 časova. Metlušenko je pobedio u prvoj, drugoj i četvrtoj etapi i bio je drugi u trećoj.
Drugi je bio Ali Riza Tanriverdi (Turska, Konja) sa 16 sekundi zaostatka, dok  se na treće mesto plasirao Eduard Grosu Mihael (Rumunija, nacionalni tim) sa 20 sekundi zaostatka.  Pozicije ostalih srpskih biciklista u generalnom plasmanu: 25. Dejan Marić (Radnički ) + 1,15, 25. Marko Stanković (Železničar MBN – Metalac) + 1,52, 28. Svetislav Blagojević (Radnički) + 2,23, 31. Đorđe Stevanović (Železničar MBN – Metalac) +3,52, 33. Dragan Spasić (Železničar MBN – Metalac) + 4,31, 34. Nebojša Jovanović (Radnički), 35. Marko Bogdanović (Železničar MBN Metalac) + 5,30.
U poslednjoj, četvrtoj etapi na kružnoj stazi oko Edirnea od 78 km, slavio je Metlušenko sa 1:44,50 časova u sprintu grupe od 23 vozača. Drugo mesto osvojio je Tanriverdi, a treće Ahmet Aldilek (Turska, „Salkano tim“). Plasman srpskih vozača u etapi: 7. Stanković, 9. Kasa, 13. Blagojević, 14. Milivojević, 15. Der, 16. Blagojević – svi u vremenu pobednika, 16. Marić + 7, 29. Jovanović + 16, 30. Spasić +18, 31. Stevanović + 23 sekunde.  Ekipno, pobedio je „Salkano tim“, šesti je Radnički , a sedmi Železničar MBN – Metalac. Marić je peti brdski vozač, a Der šesti po bodovima.
U prvoj etapi, Der je bio šesti, u drugoj Der je bio četvrti, u trećoj Stanković je zauzeo četvrto mesto.