marko stankovic metalacStanković 23. u masovnom sprintu u Iranu

Marko Stanković, biciklista CCN Metalca osvojio je 23. mesto u sprintu grupe od 78 biciklista na cilju četvrte etape trke „Oko Irana“ od Arasa do Marageha od 148 km. Na 25. mesto plasirao se Lukas Kalt (Švajcarsk), a 31. je bio njegov zemljak Mihael Alborn (obojica voze za CCN Metalac) svi u vremenu pobednika. Marko Polumirac mladi kraljevački vozač bio je 81. sa osaa sekundi zaostatka, a u istom vremenu ciljem je prošao i Finac Anti Sizko koji vozi u majici CCN Metalca.
Pobedio je, treći put za redom, Alois Kankovski (Češka). Prešao je stazu za 3:30,10 časova i odsprintao Marsela Kalsa (Nemačka) koji je i u trećoj etapi bio drugi, dok je treći završio Halif Sareh iz Malezije.
U generalnom plasmanu, Kankovski nosi majicu sa 10:44,56 časova i ima četiri sekunde bolje vreme od Kalsa, dok je na trećem mestu Turčin Redžep Unalan sa 23 sekunde zaostatka. Plasman srpskih biciklista u ukupnom poretku: 71. Stanković +10,28 minuta, 73. Alborn + 11,28, 81. Kalt + 13,36, 87. Sizko + 13,50, 90. Polumirac + 14,36.
Peta etapa je od Arasa do Sahda od 191 km. Kraljevački CCN Metalac na ovoj trci vode Miroslav Boćanina i Finac Anatoli Sizko.

Povezana vest:  Biciklistički klub Šid proslavio 15 godina plodnog rada