REPREZENTACIJA SRBIJE ZAVRŠILA PRO TUR SLOVENIJE SA JEDNOM MEDALJOM

Bronza Andrei Todorović

Andrea700Učešće na Pro turu Slovenije u Velenju, reprezentacija Srbije završila je sa jednom medaljom. Plasmanom u polufinale singla na turniru do 21 godine, Andrea Todorović podelila je treće mesto i osvojila bronzano odličje.

Imala je Andrea priliku da ostvari još bolji rezultat. U borbi za finale, bolja od igračice novosadske Vojvodine bila je Katarina Gržibovska. Poljakinja je bolje počela meč, i dobila prvi set veoma ubedljivo. U nastavku, Todorović na razliku dolazi do izjednačenja, posle čega Gržibovska dobija tri seta u nizu za konačnih 4:1 (11:2, 10:12, 11:8, 11:9, 11:2).

Povezana vest:  Reprezentativci Srbije otputovali na EP u Danskoj

Bez dileme, najbolju igru u Sloveniji od srpskih reprezentativaca prikazao je Žolt Pete. Kao 152. igrač na ITTF rang listi, stigao je do osminefinala singla na glavnom turniru, izbacivši pritom neke od glavnih favorita – Patrika Bauma (Nemačka), 31. u svetu, kao i Mihaja Bobočicu, 78. na planetarnoj rang listi.