MINHEN KRAJ ZORANAArunovićeva 15, Mirosavljev 19. poslednjeg dana u Minhenu

Zorana Arunović osvojila je 15. mesto vazdušnim pištoljem, a Nemanja Mirosavljev 19. poziciju MK puškom trostav poslednjeg dana Svetskog kupa u Minhenu.
Arunovićeva je u konkurenciji 122 takmičarke „ubila“ 383 kruga (po serijama 97, 95, 96, 95) i nedostajao joj je krug za plasman u veima skupo finale (384). Još dve takmičarke sa 384 kruga ispale su iz finala zbog manje „centara“, a šest takmičarki imalo je po 383 kruga! U martu u For Beningu za finale su bila dovoljna 382 kruga.
Bobana Veličković završila je na 35. metu sa 379 krugova (94, 98, 93, 94) dok je Jasna Šekarić imala 378 krugova (95, 95, 94, 94) i zauzela je 39. mesto. Van konkurencije za „em – ku- es“ gađala je Jasmina Grgić i postigla 379 krugova (93, 97, 93, 96) ispunivši normu (365).
Pre finala najbolja je bila Sonja Franket (Španija) sa 387 krugova. U finalu, međutim, slavila je Venjun Guo (Kina) sa 200,3 kruga, ispred Klaudije Bres (Poljska) sa 198,6 krugova, dok je bronza pripala Alehandri Zavali (Meksiko) sa 177,2 kruga.
MK puškom trostav 3 puta 40 metaka, Rus Nazar Luginec oborio je sa 1.186 krugova (397, 398, 393) svetski rekord osnovnog dela Italijana Nikolo Kamprianija (1.182) sa finala Svetskog kupa u Minhenu prošle godine, a i drugi u kvilifikacijama Kinez Jifei Cao imao je 1.181 krug! Dvojica finalista imala su po 1.178 krugova, dvojica po 1.176, jedan 1.175 a od četvorice strelaca sa 1.173 kruga samo je jedan ušao u finale na više „centara“! U prvom Svetskom kupu u martu u Fort Beningu u finale se ulazilo sa 1.166 krugova!
Mirosavljevu je solidnih 1.170 krugova (klečeći 396, ležeći 396, stojeći 378) u takvoj atomskoj konkurenciji bilo dovoljno samo za 19. mesto. Na 30. poziciju plasirao se Milenko Sebić sa 1.167 krugova (389, 399, 379), dok je Stevan Pletikosić završio na 33. mestu sa 1.166 krugova (189, 398, 379). Van konkurencije za „em kup – es“ gađao je Milutin Stefanović i sa 1.149 krugova (382, 379, 388) lako prebecio normu (1.135).
Srpski strelci završili su učešće u Minehnu sa bronzanom medaljom Andree Arsović vazdušnom puškom. U finalu je još gađao samo Damir Mikec MK pištoljem i zauzeo četvrto mesto. Deseto mesto osvojila je Zorana Arunović MK pištoljem, 12. je bio Dimitrije Grgić MK pištoljem, 14. Andrija Milovanović vazdušnom puškom.
Iz Fort Beninga sa prvog Svetskog kupa u martu, srpski strelci doneli su četiri medalje. Srebrom su se okitila Ivana Maksimović i Milutin Stefanović (oboje vazdušnom puškom) a bronzanim odličjima Zorana Arunović (vazdušni pištolj) i Andrija Zlatić (MK pištolj).
Iz Minhena srpski strelci se sele u Maribor na treći Svetski kup (12. – 20. jun). Puškom će gađati Nemanja Mirosavljev (Novi Sad) – MK puška trostav i 60 ležeći, Stevan Pletikosić („Čika Mata“) – MK puška trostav, 60 ležeći i vazdušna puška, Milutin Stefanović („Čika Mata“) – vazdušna puška (za „em – ku – es“ MK puška trostav i 60 ležeći), Milenko Sebić („Akademija Maksimović“) – MK puška trostav, 60 ležeći i vazdušna puška, Igor Čotra (Partizan) – za „em – ku – es“ MK puška trostav, 60 ležeći i vazdušna puška, Ivana Maksimović („Akademija Maksimović“) – MK puška i vazdušna puška, Andera Arsović (Partizan) – MK puška i vazdušna puška, Katarina Biserčić (Niš) – za „em – ku – es“ MK puška i vazdušna puška, Jelena Živković (Jagodina) – za „em – ku – es“ MK puška i vazdušna puška, Dragana Todorović („Akademija Maksimović“) – MK puška, Tašana Bogatinovski (Pančevo) – vazdušna puška.
Pištolj – muškarci: Andrija Zlatić („Aleksa Dejović“), Damir Mikec (Policajac), Dimitrije Grgić (Akademac) – svi gađaju u konkurenciji MK i vazdušnim pištoljem.
Žene: Jasna Šekarić (Crvena zvezda) – MK i vazdušni pištolj, Zorana Arunović (C. zvezda) – MK i vazdušni pištolj, Bobana Veličković (Bor 030) – vazdušni pištolj (za „em – ku – es“ MK pištolj), Jasmina Grgić (Smederevo) – za „em – ku – es“ MK i vazdušnim pištoljem, Aleksandara Ristović (Zvezdara) – MK pištolj, (za „em – ku – es„ vazdušnim pištoljem).

Povezana vest:  Mile Đapić izabran za predsednika Streljačkog saveza Beograda