maribor mikec vazdusni pistolj

Maksimovićeva, Mikec i Zlatić dva kruga do finala

Srpski strelci nisu uspeli da se plasiraju u dva finala iz prepodnevnog programa trećeg Svetskog kupa u Mariboru: Ivani Maksimović MK puškom trostav, Damiru Mikecu i Andriji Zlatiću vazdušnim pištoljem nedostajala su po dva, a Dimitriju Grgiću takođe vazdušnim pištoljem – tri kruga!
Najbliži plasmanu među osam bili su „pištoljaši“: 11. Damir Mikec sa 578 krugova (po serijama 95, 95, 98, 96, 98, 96), 13. Andrija Zlatić 578 (96, 98, 96, 94, 97, 97) i 20. Dimitrije Grgić 577 (96, 97, 94, 96, 98, 96).
Finale je vredelo 580 krugova. Pre finala najbolji je bio Živei Vang (Kina) sa 586 krugova ali je u finalu ispao prvi! Indijac Jitu Rai, koji je osvojio srebro u Mariboru MK pištoljem i srebro u Minhenu vazdušnim pištoljem, došao je do zlatne medalje sa 200,8 krugova. Srebro je pripalo Špancu Pablu Kareri sa 198,7 krugova koji ima iz Minhena zlato vazdušnim pištoljem i bronzu MK pištoljem, dok je treće mesto zauzeo Anton Gorianov (Rusija) sa 177,2 kruga.
U gađanju MK puškom trostav za žene, Ivana Maksimović je sa 575 krugova (klečeći 193, ležeći 197, stojeći 185) osvojila 20. mesto i do finala koje je vredelo 577 krugova delila su je dva kruga! Andrea Arsović je zauzela 42. mesto sa 569 krugova (190, 193, 186).
Pre finala najbolja je bila Siling Ji (Kina) sa 584 kruga. Čak pet takmičarki imalo je 577 krugova, u finale je ušla samo jedna na više centara. U finalu slavila je Eva Fridel (Nemačka) sa 453,6 krugova ispred Siling Ji (Kina) sa 453,3 i Snježane Pejčić (Hrvatska) sa 440,7 krugova.
Za „em – ku – es“ gađale su Jelena Živković 575 (190, 196, 189) i Katarina Biserčić 560 (178, 195, 187) i obe su ispunile normu od 555 krugova.
Svetski kup se završava u petak 20. juna kada će seniori gađati MK puškom trostav 3 puta 40 metaka.
Srpski strelci su do sada na trećem ovogodišnjem Svetskom kupu u Mariboru osvojili dve medalje. Zlatom se u gađanju MK pištoljem okitio Damir Mikec, dok je bronzu vazdušnom puškom osvojio Milutin Stefanović.

Povezana vest:  Veličkovićeva i Stefanović pobedili, Arsovićeva, Šekarićeva i Grgić drugi, Arunovićeva treća na „Gran pri Beograda"