60 LEZECI BISERCICDve titule u Kragujevcu, po jedna u Nišu i Smederevu

U poslednjoj disciplini MK puškom 60 metaka ležeći na Prvenstvu Centralne Srbije na zatvorenom strelištu u Kragujevcu, dve titule su pripale strelcima kragujevačkog „Čika Mate“ a  i po jedna je otišla u Smederevo i Niš.
Prvo mesto za senore MK puškom 60 metaka ležeći osvojio je Kragujevčanin Stevan Pletikosić („Čika Mata“) sa 625,7 krugova ispred druga iz kluba Milutina Stefanovića sa 621,1 krug i Nikole Simića iz Smedereva sa 615,8 krugova. Pletikosić je na ovom takmičenju osvojio dva zlata jer je trijumfovao i MK puškom trostav.
Junior „Čika Mate“  Miloš Ivanović pobedio je u ovoj disciplini sa 613,7 krugova ispred dva strelca Niša  Andrije Milovanovića sa 612,5 i  Aleksandra Petkoskog sa 607 krugova.
Kod dama u ovoj disciplini Nišlijka Katarina Biserčić je bila ubedljiva i trijumfovala sa 614,4 kruga, drugo mesto pripalo je Jeleni Živković iz Jagodine sa 612,5 krugova, dok je treća bila Lidija Mihajlović (Niš) sa 605,8 krugova.
Juniorka Smedereva Jelena Rajković slavila je sa 587,3 kruga ispred Milice Tasić iz Vranja sa 572,6 krugova i Danice Denić iz Smedereva sa 541 krug.
Strelci Metalca iz Bora osvojila su prva tri mesta pištoljem središnjeg paljenja Mirko Radović 472, Goran Vranov 457, Dejan Miletić 375 krugova.
Povezana vest:  Mikec sa prvog, Arsovićeva sa trećeg mesta evropskih lista počinju sezonu Svetskih kupova