cetvrte velickovic sekaric arunovicSrpkinje četvrte pištoljem na EŠ

Ženska seniorskaa reprezentacija Srbije u gađanju vazdušnim pištoljem, zauzela je visoko četvrto mesto u konkurenciji 13 selekcija poslednjeg, četvrtog dana Šampionata Evrope u Arnhemu u Holandiji sa 1.131 krugom (Arunović 384, Veličković 383, Šekarić 364). Do bronze im je nedostajao krug.
Zlato su osvojile Ruskinje sa 1.141 krug, srebro je pripalo Francuskoj sa 1.136 krugova a bronza Poljskoj sa 1.132 kruga.
U pojedinačno finale plasirala se sa četvrte pozicije Zorana Arunović sa 384 kruga (po serijama 93, 96 97, 98) dok će u borbu za medalje sa sedmog mesta poći Bobana Veličković sa 383 kruga (96, 95, 96, 96). Jasna Šekarić je završila takmičenja na na 51. mestu od 59 učesnica sa 364 kruga (90, 93, 87, 94).
Do sada su srpski strelci na EŠ u Arnhemu osvojili tri medalje: srebrnu Damir Mikec u gađanju vazdušnim pištoljem i dve bronzane ženska juniorska reprezentacija puškom (Sanja Vukašinović, Nina Radulović, Milica Babić) i muška seniorska reprezentacija pištoljem (Damir Mikec, Dimitrije Grgić i Andrija Zlatić).