aleksandrovski stefan

Žetva medalja srpskih strelaca u Nitri

Mladi srpski strelci dobro su počeli takmičenje na turniru „Olimpijske nade“ u Nitri u Slovačkoj osvojivši prvog dana, kada se gađalo po kategorijama, kadetskoj (do 18 godina) i juniorskoj sedam medalja – četiri pojedinačne i tri ekipne.
Ekipa kadeta vazdušnom puškom u sastavu Stefan Aleksandrovski (593), Gabriel Dautović (584) i Pavle Milutinović (577) sa 1.754 kruga osvojila je prvo mesto.  Stefan Aleksandrovski je u finale ušao kao prvi sa 593 kruga i ostao prvi, dok je Dautović osvojio treće mesto.
U konkurenciji kadetkinja druga selekcija Srbije (Ana Vranješ 394, Jelena Zeljajić 389 i Dragana Paleček 390) sa 1.176 krugova zauzela je prvo mesto dok je prvi tim Srbija sa 1.173 kruga treći. Ana Vranješ je sa 394 kruga pre finala bila duga i ostala je na ovoj poziciji, Tijana Kolarik je sa osnovnim rezultatom od 391 krug ostala treća, Jelena Zeljajić je dobro gađala finale i popela se na četvrto mesto (imala je u osnovnom delu 389 krugova) dok je Dragana Paleček koja je u osnovnom delu imala 390 krugova pala na šesto mesto. Deseta je bila Ana Simić sa 388 krugova.
U kategoriji kadeta vazdušnim pištoljem, u finalu je gađao sa šeste pozicije Dušan Latinović  koji je imao osnovni rezultat od 562 kruga. Miloš Lazić je imao 552 kruga, a Aleksandar Stojanović 532 kruga.
Ni jedna juniorka puškom nije uspela da se domogne finala. Tašana Bogatinovski imala je 388, Katarina Biserčić 387, a Dušica Antonijević 385 krugova.
Vazdušnim pištoljem za kadetkinje finale je vredeleo 368 krugova i ni jedna srpaka takmičarka nije se plasirala među osam: Aleksandra Matijašević 362, Ana Alentijev 361,  Nikolina Zagorac 359, Marija Bubalo 358,  Nevena Mitić 323 kruga itd.
Povezana vest:  Počinje Evropsko prvenstvo: Devetoro srpskih juniora na sceni