CANGVON ARUNOVIC FOTO INFO CENTAR SSSArunovićeva 11. Maksimovićeva 13. na Svetskom kupu u Čangvonu

Zorana Arunović osvojila je 11. mesto u gađanju vazdušnim pištoljem na Svetskom kupu u Čangvonu u Koreji, dok je takođe visok plasman zabeležila Ivana Maksimović na 13. mestu MK puškom trostav! Arunovićevoj je do finala nedostajao krug, a Maksimovićevoj – dva kruga!
Arunovićeva je priliku da se nađe u „skupom“ finalu („ulaznica“ je vredela 385 krugova, na SP u Granadi prošle godine 382, a na Svetskom kupu u Minhenu lane 384) propustila u trećoj seriji kada je sa poslednje tri dijabole „ubila“ devetku i dve osmice. Završla je sa 384 kruga (96, 98, 93, 97). Bobana Veličković je slabije počela i na kraju je sa 380 krugova (93, 95, 95, 97) zauzela 27. mesto dok je Jasna Šekarić sa 377 krugova (95, 93, 95, 93) bila 50. od 83 učesnice.
Olimpijske vize osvojile su prve tri u finalu Ljubov Jaskevič (Rusija) sa 198,3 kruga, Mengsue Žang (Kina) 197,7 i Jung Hie Kvak (Koreja) sa 175 krugova.
MK puškom trostav Ivana Maksimović je sa 579 krgova (po stavovima klečeći 193, ležeći 196, stojeći 190) ponovila rezultat iz eliminacija ali je ostala „kratka“ za dva kruga do finala i plasirala se na 13. mesto! Andrea Arsović je završila na 24. mestu sa 574 kruga (193, 193, 188) dok je Jelena Živković 30. sa 573 kruga (192, 195, 186). Finale je vredelo 581 krug. Pre finala najbalja je bila Ruskinja Paderina sa 588 krugova.
Hrvatica Snježana Pejčić osvojila je duplu krunu na ovom svetskom kupu, trijumfom vazdušnom i MK puškom trostav! U trostavu je u finalu sa 463 kruga oborila svetski rekord finala (stari 462,7 krugova) i bila bolja od Petre Cublasing (Italija) 459 i Seline Gšvandtner (Nemačka) sa 444,7 krugova. Nemici je pripala olimpijska viza za Rio, a drugu je osvojila četvrtoplasirana Huiksin Žao (Kina). Pre finala najbolja je bila Johanson iz Švedske sa 585 krugova.
Na Svetskom kupu u Koreji srpski strelci su do sada osvojili jednu srebrnu medalju i dve olimpijske vize za Rio. Srebrom, koje je Srbiji donelo i kvotu, okitila se vazdušnom puškom Ivana Maksimović, dok je vazdušnim pištoljem četvrtim mestom olimijsku normu doneo Dimitrije Grgić. OKS i Streljački savez Srbije trenutno imaju u streljaštvu četiri olmpijske vize, jer su prošle godine dve donele u Granadi na SP Andrea Arsović (puška) i Jasna Šekarić (pištolj).
U utorak, 14. aprila, u eliminacijama MK puškom trostav, gađaće Nemanja Mirosavljev, Milutin Stefanović i Milenko Sebić.