vn 3 seniori pistolj

Petrov, Grgić i Mikec napunili poštolje na „VN Novog Sada“

Poslednjeg, trećeg dana „Velike nagrade Novog Sada“ srpski strelci su se okitili sa osam medalja – dva zlata i po tri srebra i bronze.
Zlato su osvojili Duško Petrov pištoljem za seniore i Jovan Čičevski MK puškom 60 metaka ležeći za juniore, srebro je pripalo Dimitriju Grgiću (MK pištolj- seniori), Milici Babić (MK puška 60 ležeći – juniorke) i Ani Alentijev (MK pištolj – juniorke), dok su bronzama okitili Damir Mikec (MK pištolj – seniori), Lea Aleksić (MK pištolj – juniorke) i Stevan Jovanović (MK puška 60 ležeći – juniori).
Ukupno, u tri dana strelci Srbije osvojili su 29 medalja – osam zlatnih, deset srebrih i 11 bronzanih. Seniori su se okitili sa 13 medalja (4 – 4- 5) a juniori sa 16 (4 – 6 – 6).
Najuspešniji su trećeg dana bili srpski takmičari pištoljem i napunili su postolje. Pobedio je nekadašnji sjajni juniorski reprezentativac Duško Petrov iz užičkog „Alekse Dejovića“ ispred reprezentaivaca Dimitrija Grgića iz Akademca i Damira Mikeca iz Policajca. Prošle godine Mikec je bio drugi, a Grgić – treći.
U gađanju pištoljem za dame, uspešniji je bio juniorski deo reprezentacije, jer je Smederevka Ana Alentijev osvojila srebro, a Lea Aleksić (Novi Beograd Ušće) – bronzu. Zorana Arunović (C. zvezda), koja je lane bila „bronzana“, ove godine je četvrta za seniorke.
U gađanju MK puškom 60 metaka ležeći ni jedna srpska seniorka nije došla do trofeja, četvrto mesto pripalo je Partizanovoj zvezdi Andrei Arsović. Obe najsjajnije medalje, seniorsku i juniorsku, osvojila je mlada Čehinja Sabina Turnvaldova. Milica Babić, srpska reprezentativka, koja je drugog dana osvojila juniorsko zlato i seniorsko srebro u trostavu uz dva državna rekorda, okitila se MK puškom 60 metaka ležeći srebrom za juniorke.
Domaćini su napravili sjajan gest dodelivši učesničku „bronzu“ četvrtoplasiranoj juniorki Mongolki Ojunbat Jesigen. Imala je kao i trećeplasirana Hrvatica I. Babić 616 krugova i izgubila je treće mesto na slabiju poslednju seriju i to za 0,6 krugova (104,5:103,9). Ujedno to je bilo veliko hvala celoj mongolskoj selekciji koja je preletela preko 10.000 kilometra da učestvuje na „Velikoj nagradi Novog Sada“.
Seniori su ove godine MK puškom 60 metaka ležeći ostali bez trofeja, najbolji plasman imao je mladi Novosađanin Jovan Čičevski na četvrtom mestu.
U prva tri za juniore MK puškom 60 metaka ležeći našla su se dva srpska omladinca. Jovan Čičevski iz Novog Sada je pobedio (lane je bio „bronzani“), a Stevan Jovanović iz kragujevačkog „Čika Mate“ zauzeo je treće mesto.
Rezultati, treći dan „Velike nagrade Novog Sada“ – MK pištolj 30 plus 30 metaka – seniorke – meč za zlato: Vlatka Pervan (Hrvatska) – Renata Tobai Šike (Mađarska) 7:5, meč za bronzu: Monika Kostova (Bugarska) – Zorana Arunović (Srbija) 7:5. Posle polufinala u meč za zlato plasirala se Pervan sa 17 i Tobai Šike sa 15 „hitova“, a u meč za bronzu Kostova i Arunovićeva sa po 14 „hitova“. Bobana Veličković (Srbija, Bor 030) je završila peta sa 13 „hitova“, Jasna Šekarić (Srbija) sedma sa 12, a Ana Alentijev (Smederevo) osma sa sedam „hitova“.
Pre finala: 1. Šekarić 575, 2. Pervan 574, 3. Arunović 573…6. Veličković 566…8. Alentijev 538, 9. Lea Aleksić (Novi Beograd Ušće) 537, 10. Ana Todorović (Smederevo) 537, 11. Brankica Zarić („Valter pistols“, Kikinda) 529, 12. Biljana Vujanov (Bečkerek, Zrenjanin) 526 itd. Finale vredelo 539 krugova. Ukupno 12 učesnica.
Samo juniorke: 1. Minčeva (Bugarska) 572, 2. Alentijev 539, 3. Aleksić 537, 4. Todorović 537. Ukupno četiri juniorke.
MK puška 60 metaka ležeći – seniorke (žene ne gađaju finale u ovoj disciplini): 1. Turnvaldova (Čečka) 619,8, 2. Stančeva (Bugarska) 619,7, 3. Pejčić (Hrvatska) 619,5, 4. Andrea Arsović (Srbija) 619,1, 5. Alina Sebić, (Rusija, Crvena zvezda) 618,2, 6. Milica Babić (Srbija) 617,9 … 9. Sanja Vukašinović (Srbija) 615,4, 11. Tijana Kolarik (Pančevo) 612,2, 12. Jelena Živković (Srbija) 612,1 krug itd. Ukupno 29 učesnica.
Samo juniorke: 1. Turnvaldova 619,8, 2. Milica Babić (Srbija) 617,9, 3. Ivana Babić (Hrvatska) 616,0, 4. Ojunbat Jesigen (Mongolija) 616, 5. Vukašinović 615,4, …8. Nevena Armuš („Čika Mata“) 608,7 … 11. Krstina Stojanović (C. zvezda) 610,8, 14. Ivana Marić (Jedinstvo) 600,9 krugova itd. Ukupno 18 juniorki.
Seniori, finale: 1. Đurković (Hravtska) 207,5, 2. Debevec (Slovenija) 205,0, 3. Peni (Mađarska() 185,2, 4. Jovan Čičevski (Novi Sad) 163,5, …6. Nemanja Mirosavljev (Srbija) 122, 8. Dejan Pešić (Pančevo) 79,5 krugova.
Pre finala: 1. Đurković 625, 5, 2. Čičevski 624,7, 3. Peni 624,2…5. Mirosavljev 623,7…7. Pešić 623,7….13. Stevan Jovanović (Srbija) 618,8, 14. Nikola Paunović (Novolin) 618,3, 17. Nikola Simić (Smederevo) 614,7, 18. Milutin Stefanović (Srbija) 615,8, 21. Milenko Sebić (Srbija) 615,3, 22. Borislav Mazinjanun (Palilula) 614,9 krugova itd. Ukupno 38 učesnika
Samo juniori: 1. Jovan Čičevski (Novi Sad) 624,7, 2. Peni (Mađarska) 624,2, 3. Stevan Jovanović (Srbija) 618,8…5. Lazar Kovačević (Srbija) 614,9, …8. Miloš Ivanović („Čika Mata“, Kragujevac) 608,7, 8. Andrija Milovanović (Srbija) 607 itd. Ukupno 11 juniora.
MK pištolj – seniori – finale: 1. Duško Petrov („Aleksa Dejović“) 189,8 krugova, 2. Dimitrije Grgić (Srbija) 189, 3. Damir Mikec (Srbija) 169, 4. Vasilije Groza (Policajac) 149,6, 5. Andrija Zlatić (Srbija) 128,6, 6. Rastko Jokić (Novi Sad) 105,1 krug itd.
Pre finala: 1. Mikec 565, Grgić 561, 3. Posavec (Hrvatska) 546, 4. Groza 541 …6. Zlatić 537, 7. Jokić 537, 8. Petrov 529…10. Danijel Janjoš (Novolin) 522, 11. Zoran Vujić (Policajac) 500 itd. Finale vredelo 529 krugova. Ukupno 16 učesnika.
Prvog dana u vazdušnom puškom i pištoljem strelci Srbije su osvojili 14 medalja – pet zlatnih, četiri srebrne i pet bronzanih. Seniori su se okitili sa sedam trofeja (3 – 2- 2) baš kao i juniori (2 – 2 – 3).
Drugog dana „Velike nagrade Novog Sada“, strelci Srbije su osvojili sedam medalja – zlato, tri srebra i tri bronze.U seniorskoj konkurenciji osvojili su srebro i dve bronze, u juniorskoj zlato, dva srebra i bronzu.
Na prošlogodišnjoj „Velikoj nagradi Novog Sada“ srpski strelci su se se okitili sa 20 odličja – četiri zlatna, devet srebrnih i sedam bronzanih. Juniori su ovom bilansu doprineli sa šest medalja: zlatnom, dve srebrne i i tri bronzane.
U 2013. u tri dana srpski strelci su na „VN Novog Sada“ osvojili 17 medalja (pet zlatnih, sedam srebnih i pet bronzanih). Seniori su osvojili sedam (2 – 4 – 1), juniori deset (3 – 3 – 4).