milenko sebic

Srbija peta, Sebić obezbedio olimpijsku vizu!

Muška seniorska streljačka reprezentacija Srbije osvojila je peto mesto u konkurenciji 14 selekcija četvrtog dana Šampionata Evrope u Pregerskom kod Maribora u disciplini MK puška trostav 3 puta 40 metaka sa 3.504 kruga (Sebić 1.180, Stefanović 1.1690, Mirosavljev 1.155). Bronzana medalja je bila udaljena samo sedam krugova. Slavili su Rusi sa 3.524 rkuga i novim evropskim rekordom (stari 3.513- Fracuska sa EŠ u Osijeku 2013).  I „srebrni“ Nemci su bili bolji od starog rekorda sa 3.523 kruga, dok je bronza pripala Francuskoj sa 3.511 krugova. Četvrti su Austrijanci sa 3.510 krugova.

Povezana vest:  U znaku kadeta Kolubare i kadetkinja Partizana u Ligi Beograda, mlađe juniorske selekcije crveno belih dominirale u Kupu Beograda

Milenko Sebić se sa 1.180 krugova (po stavovima klečeći 397, ležeći 397, stojeći 386)  što je i novi državni rekord u trostavu (stari 1.178 – Mirosavljev, Svetski kup u Minhenu 2103) plasirao kao drugi u pojedinačno finale koje je vredelo 1.172 kruga i odmah obezbedio, bez obzira na ishod, olimpijsku vizu jer su samo  on i sedmoplasirani Nemac Mihael Janker bili bez vize od osmorice finalista. Treća je, prema još nezvaničnim informacijama,  pripala Gerno Rumpleru iz Austrije koji je bio 13!

Povezana vest:  STRELJAŠTVO, Grgiću srebro, Stefanović oborio državni rekord na kraju turnira u Minhenu

Milutin Stefanović je završio na viskom 12. mestu sa 1.169 krugova (389, 398, 382), dok je Nemanja Mirosavljev bio 49. od 61 učesnika sa 1.155 krugova (388, 397, 370).

Ovo je deveta  olimpijska viza za srpsko streljaštvo (pet puškom i četiri pištoljem). Dve su u Granadi prošle godine na SP osvojile Andrea Arsović (vazdušna puška) i Jasna Šekarić (vazdušni pištolj), a po dve su ove godine na Svetskom kupu u Koreji osvojili Ivana Maksimović (vazdušna puška) i Dimitrije Grgić (vazdušni pištolj), u Fort Beningu Milutin Stefanović (vazdušna puška) i Damir Mikec (MK pištolj), u Minhenu Stevan Pletikosić (vazdušna puška) i Bobana Veličković (vazdušni pištolj) i jednu u Mariboru na EŠ Milenko Sebić (MK puška trostav)..

Povezana vest:  Nenad Putnik predsednik Streljačkog saveza Srbije