borislav mazinjanin111SP MINHEN

Juniorska reprezentacija Srbije 18. MK puškom 60 metaka ležeći na SP u Minhenu

Muška juniorska reprezentacija Srbije osvojila je 18. mesto u konkurenciji 19 selekcija na Šampionatu sveta u Nemačkoj u gađanju MK puškom 60 metaka ležeći sa 1.743 kruga (Mazinjanin 584, Čotra 573, Živić 586). Zlatnu ekipnu medalju osvojila je Poljska sa 1.777 krugova, srebro je pripalo Nemcima sa 1.776 a bronza selekciji SAD sa 1.774 kruga. Četvrto i peto mesto osvojile su reprezentacije Austrije sa 1.773 odnosno Kazahstna sa 1.770 krugova.

Povezana vest:  Kragujevčani kolo vode u Ligi Centralne Srbije

U pojedinačni deo, trećeg dana šampionata sveta plasirali su se samo Borislav Mazinjanin i Marko Živić.

Raspored za ponedeljak 2. avgust: 8,00 i 9,45 – juniorke (dve grupe) vazdušna puška Katarina Biserčić, Tašana Bogatinovski i Dragana Todorović.

8,00: kvalifikacije seniori MK puška 60 metaka ležeći samo Pletikosić. Finale od 10,45.

10,15: juniori MK puška 60 metaka ležeći, pojedinačno Mazinjanin i Živić.

Povezana vest:  SP U GAĐANJU GLINENIH GOLUBOVA, BEOGRAD 2011, Srpski strelci u disciplini skit u ponedeljak na vatrenoj liniji

8,00: gađanje glinenih golubova trap, prvih 75 golubova, seniori: Nenad Mamuzić.

8,00: gađanje glinenih golubova, trap, prvih 75 golubova, juniori: Nemanja Smiljanić.

Rezultati u disciplinama u kojima Srbija nije imala predstavnike – MK pištolj, juniori: . Nemačka 1.626, 2. Rusija 12.625, Kina 1.622.

Pojedinačno, ne gađaju finale: 1.Tomaž Palmarž (Poljska) 558 (13 centara), Dino Briganti (Italija) 558 (11), 3. Andreas hese (Nemačka) 552 kruga itd.

Povezana vest:  Andrija Zlatić osvojio srebro MK pištoljem na Svetskom kupu u Minhenu