ANDRIJA ZLATIC

Zlatić osvojio bronzu MK pištoljem na Svetskom kupu u Fort Beningu, Mikec peti

Poslednjeg dana Svetskog kupa u Fort Beningu (SAD) srpski strelac Andrija Zlatić, reprezentativac užičke drtužine „Aleksa Dejović“ osvojio je bronzanu medalju u gađanju MK pištoljem sa 655,3 (562, po serijama 92, 95, 93, 94, 96, 92) kruga.  Zlato je pripalo Jing Jong Ohu iz Koreje sa 670 (573) kruga, dok je srebro osvojio Ksiao Vu (Kina) sa 660,3 (566) krugova.

Povezana vest:  Arunovićeva prva i druga, Arsovićeva druga, Maksimovićeva i Zlatić treći na svetskim rang listama!

U finalu je gađao još jedan srpski reprezentativac Damir Mikec i zauzeo je odlično peto mesto sa 653,3 (559, po serijama 93, 95, 95, 91, 94, 91) krugova. Treći srpski reprezentativac Dimitrije Grgić plasirao se na 28. poziciju sa 551 krug (94, 90, 86, 91, 90, 90). Finale je vredelo  559 krugova i petorica strelaca, među njima i Damir Mikec, raspucavala su za četiri mesta u plej ofu. Mikec je ušao u finale sa najboljom dodatnom serijom od pet metaka od 48,4 kruga.

Povezana vest:  Mirosavljev osvojio bronzu MK puškom 3 puta 40 metaka i vizu za London 2012!

Zlatiću je ovo druga medalja sa svetskih kupova u karijeri. Prvu i to zaltnu vazdšnim pištoljm osvjio je na  Svetskom kuopu u Čangvonu u Koreji sredinom aprila. Sa svetskih šampionata ima dva seniorska srebra. U Lahtiju 2002. je postao seniorski vicešampion sveta vazdušnim pištoljem i izborio se time za olimpijsku vizu u Atini 2004. Prošle godine na SP u Minhenu osvojio je vazdušnim pištoljem takođe srebrnu medalju i kvalifikovao se za Olimpijske igre u Londonu 2012. Ima i dva evropska seniorska trofeja. Prvu i to zlatnu medalju osvojio 2009. na EŠ u Pragu a drugu, srebrnu, ove godine na Breši.

Povezana vest:  Ivana Maksimović sa najboljim rezultaom meča debitovala u Bundesligi

Poslednjeg dana bronzanu medalju osvojio je i Nemanja Mirosavljev MK puškom 60 metaka ležeći.

Srpski strelci završili su učešće na Svetskom kupu u Fort Beningu sa dve bronzane medalje i osvojenom jednom olimpijskom vizom. Donela je Andrea Arsović osvajanjem šestog mesta MK puškom – trostav. Zlatić je gađao u finalu i vazdušnim pištoljem i plasirao se na šesto mesto.