pojedinacno trostav

Zoran Kostovski i Novica Petrović pozlatili vojničke puške na Šampionatu Srbije u Trsteniku

Zoran Kostovski, strelac zrenjaninskog Bečkereka, osvojio je šampionsku titulu vojničkom puškom u disciplini 20 metaka ležeći na Prvenstvu Srbije u Trsteniku. U disciplini trostav 3 puta 10 metaka, slavio je  Nebojša Petrović iz Smedereva.

Kostovski je bio uspešniji ove godine od branioca titule Miroslava Šegrta iz Bečkereka. Ponovo je, kao i lane, bronzu osvojio Dragoslav Radaković iz subotičkog „Vojnika“.

Povezana vest:  Damir Mikec pobedio na Svetskom kupu u Fort Beningu vazdušnim pištoljem!

Novica Petrović lane nije bio na postolju, ove godine je bio uspešniji od Radiše Borisavljevića iz gornjomilanovačkog ekipe „Dragan Jevtić Škepo“. Borisavljević je pre godinu dana bio treći.

Ekipne titule pripale su u disciplini 20 metaka ležeći „Vojniku“ iz Subotice, koji je tako odbranio titulu sa Šampionata Srbije prošle godine u Lazarevcu, dok je drugo mesto osvojio tim novosadskog „Radivoja Ćirpanova“ koji je lane bio treći. U  trostavu slavilo je Smederevo, šampion 2010 Bečkerek je sada osvojio vicešampionsku titulu.

Povezana vest:  Tri titule u Bajinoj Bašti, jedna u Ivanjici

Rezultati, Šampionat Srbije, vojnička puška, 20 metaka ležeći:  1. „Vojnik“ (Subotica) 528 krugova, 2. SD „Radivoj Ćirpanov“ (Novi Sad) 524 kruga, 3. „ Dragan Jevtić-Škepo“ (Gornji Milanovac) 519 itd.

Pojedinačno:  1. Zoran Kostovski („Bečkerek“ Zrenjanin)184 kruga, 2. Miroslav Šegrt  („Radivoj Ćirpanov“, Novi Sad) 183 kruga, 3. Dragoslav Radaković („Vojnik“) 182 kruga