Žetva medalja se nastavila

Još tri medalje za srpske strelce

Tasana_2_Njitra

Tašana Bogatinovski osvojila i drugo zlato u Njitri, Bobana Veličković druga, Dragana Todorović treća!
Srpski strelci osvojili su zlato, srebro i bronzu na međunarodnom turniru olimpijske nade u slovačkom gadu Njitri, koji je okupio 304 strelca u juniorskoj i kadetskoj kategoriji iz osam zemalja.
Mlada Pančevka, kadetkinja Tašana Bogatinovski zabeležila je dve pobede u dva dana. Posle trijumfa prvog dana u konkurenciji kadetkinja (500,3 i 398) kada je dobila za dva sjajna rezultata i titulu „strelac dana“ i pehar organizatora, slavila je drugog dana u apsolutnoj juniorskoj kategoriji sa 498 (396) krugova. Bronzanu medalju osvojila je takođe članica selekcije Srbije Dragana Todorović sa 496,2 (394) kruga. Sedmo mesto u finalu zauzela je Nišlijka Katarina Biserčić.

Ivana Maksimović, tri godine pobednica turnira u Njitri, koja je prvog dana osvojala titulu za juniorke, nije imala sreće drugog dana. Pokvario joj se šraf na nišanu (diopteru), gađala je sa, na brzinu popravljenom puškom i završila osnovni deo sa 393 kruga. Potom je, sa još četiri takmičarke sa istim rezultatom raspucavala za tri mesta u finalu. Među njima je bila i Katarina Biserčić, koja je prošla, a Maksimovićeva je ostala na desetoj poziciji.
Najbolji junior sa puškom od srpskih učesnika bio je Pančevac Dejan Pešić na sedmoj poziciji.

Povezana vest:  Damir Mikec, Posle velikog uspeha i zlatne medalje na Svetskom kupu u Fort Beningu

Bobana_VelickovicU gađanju vazdušnim pištoljem, junioka iz Bora Bobana Veličković, posle prvog mesta prvog dana, osvojila je srebrnu medalju drugog dana sa 447,5 (377) krugova. Najbolji rezultat u takmičenju juniora pištoljem od srpskih strelaca zabeležio je Nikola Lalić 549 krugova.
Rezultati, turnir „Olimpijske nade“ u Njitri, drugi dan, apsolutna juniorska
konkurencija, vazdušna puška, juniorke:1. Tašana Bogatinovski (Srbija) 498 (396), 2. Karmaši (Mađarska) 496,4 (394), 3. Dragana Todorović (Srbija) 496,2 (394)…7. Katarina Biserčić (Srbija) 492,9 (393)…10. Ivana Maksimović 393, 23,.Marija Simić 388, 26. Sofija Mašović 387, 31. Melanija Zdravković 386, 37. Milica Milošević 385, 39. Jelena Zeljajić (sve Srbija) 385 itd.
Vazdušna puška, juniori: 1. Holovin (Ukrajina) 693,8 (591), 2. Biatovski (Mađarska) 692,6 (591), 3. Kolesnkov (Ukrajina( 691,9 (590)….7. Dejan peši (Srnija) 686,4 (585)…11. Žarko Triufunjagić 585, 14. Nemanja Manić 581, 21. Igor Čotra 579, 22. Miloš Tasić 579, 26. Marko Stojanović (svi Srbija) 577 krugova itd.

Povezana vest:  Na EŠ u Mariboru šestorica Srba nišane golubove