Vincent Hancock

Henkok odbranio titulu u skitu

Mladi američki strelac Vinsent Henkok (23 godine) odbranio je titulu u gađanju glinenih golubova – skit iz Pekinga 2008. na olimpijskom turniru u Londonu sa148 golubova (123 u osnovnom delu i maksimalnih 25 u finalu).
Henkok, koji je u Pekingu sa 19 godina postao najmlađi olimpijski šampion, sa 123 golubova u osnovnom delu izjednačio je olimpijski rekord  a sa 148 sa finalom ga i oborio (stari je bio 145 sa OI u Pekingu i postavili su ga Henkok i Brovold  – Norveška). Ujedno Henkok je i prvi sterlac u ovoj disciplni koji je dva puta za redom osvojio olimpijsko zlato.
Srebrna medalja pripala je Dancu Andersu Goldingu sa 146 golubova (122 i 24) a za bronzu su raspucavali Naser Al Atija (Katar) pobednik relija „Pariz –Dakar“ 2011. i Valeri Šomin (Rusija). Obojica su završili takmičenje sa 144 goluba (Al Atija je imao 121 u osnovnom delu i 23 u finalu) i strelac iz Katara je bio precizniji šestim dodatnim metkom, Šomin je promašio…
Olimpijski vicešampion iz Pekinga Norvežanin Tore Brovold završio je sa 113 golubova na  26. mestu a Francuz Tera, bronzani iz Pekinga bio je 17. sa 117 golubova. Finale je vredelo 120 golubova.

Povezana vest:  Pera Nedić i Grof iz Kališta šampioni Srbije