KUPDRAGAN MARKOVICAndrea Arsović i Dragan Marković pobedili u Kupu Srbije

Reprezentativac Novog Sada Dragan Marković osvojio je prvo mesto u drugom Kupu Srbije MK puškom trostav na strelištu u Novom Sadu sa 452,6 krugova, dok je zlatna u ovoj disciplini sa svetskih kupova u Čangvonu i Fort Beningu Andrea Arsović (Partizan) bila najbolja seniorka MK puškom trostav sa 445,5 krugova.
Marković je u osnovnom delu je imao 1.153 kruga i bio je peti, ali se doborm finalnom serijom okitio zlatom. Drugo mesto pripalo je Milutinu Stefanoviću („Čika Mata“, Kragujevac) sa 450,7 krugova (pre finala sa 1.155 krugova bio je četvrti), dok je bronza pripala Nemanji Mirosavljevu (Novi Sad) sa 441,7 krugova. Mirosavljev je imao pre finala sjajnih 1.175 krugova i bio je ubedljivo prvi (po stavovima 394, 393, 388). Drugoplasirani pre finala sa 1.162 kruga Stevan Pletikosić („Čika Mata“) završio je na petom mestu, a trećepalasirani u osnovnom delu sa 1.158 krugova Milenko Sebić (Novi Beograd Ušće) je na kraju bio četvrti.
Andrea Arsović je u osnovnom delu imala izvanrednih 588 krugova (klečeći 194, ležeći 198, stojeći 196) i to je samo dva kruga slabije od državnog rekorda po starim pravilima! Uspešno je u finalu sačuvala prvo mesto ispred Milice Babić (Novi Sad), koja je bila treća juniorka, ali se okitila i seniorskim srebrom sa 442,9 krugova. Tašana Bogatinovski (Pančevo) završila je na trećem mestu sa 432,9 krugova. Babićeva je posle osnovnog dela bila peta sa 567 krugova, a Bogatinovski sedma sa 565 krugova. Najbolja juniorka Marina Simić (Novi Beograd Ušće), koja je sa 574 kruga bila druga pre finala, završila je na sedmom mestu, dok je trećeplasirana posle osnovnog dela Tijana Kolarik (Pančevo) sa 571 krugom na kraju četvrta.
Najbolji junior bio je Stefan Aleksandrovski iz Jedinstva (Stara Pazova) sa 1.148 krugova, dok je najuspešnija juniorka bila Marina Simić (Novi Beograd Ušće) sa 574 kruga. Aleksandrovski se kao osmi plasirao za seniorsko finale i završio na osmo mestu.
U nedelju 19. maja u Novom Sadu drugog dana Kupa Srbije gađaće MK pištoljem seniori i juniori i MK puškom 60 metaka ležeći sve kategorije.
Rezultati, MK puška trostav, juniori: 1. Stefan Aleksandrovski (Jedinstvo) 1.148, 2. Andrija Milovanović (Niš) 1.143, 3. Jovan Čičevski (N. Sad) 1.134 kruga itd.
Juniorke: 1. Marina Simić (Novi Beograd Ušće) 574, 2. Tijana Kolarik (Pančevo) 571, 3. Milica Babić (Novi Sad) 567 krugova itd.

Povezana vest:  STRELJAŠTVO, Veteran Novica Petrović dominirao na šampionatu države u Sremskoj Mitrovici