ivana granadaIvana Maksimović dva kruga do finala u trostavu

Ivana Makimović olimpijska vicešampionka iz Londona, osvojila je 15. mesto u gađanju MK puškom trostav četvrtog dana Svetskog kupa u Granadi u Španiji sa 581 krug (klečeći 194, ležeći 198, stojeći 182). Za ulazak u finale nedostajala su joj dva kruga.
Druga srpska predstavnica Dragana Todorović zauzela je 41. mesto sa 574 kruga (191, 192, 191) dok je Andrea Arsović, koja je ove godine dva puta pobedila na svetskim kupovima u ovoj disciplini u Čangvonu i Fort Beningu, bila 44. sa 573 kruga (194, 197, 182).
Pobedila je Petra Zublasing (Italija) sa 459,1 krug ispred Laje Gausvami (Indija) sa 454 kruga i Malin Vesterheim (Norveška) sa 443,9 krugova. Vodeća pre finala Kineskinja Si Ling Ji (587) završila je na četvrtom mestu. Zublasing je posle osnovnog dela bila druga sa 586 krugova, dok je Vesterheim bila četvrta sa 585 krugova. Finale je vredelo 583 kruga.
Poslednjeg dana Svetskog kupa u Grandi, u sredu 10. jula, vazdušnim pištoljem za titule će se boriti Dimitrije Grgić, Damir Mikec i Andrija Zlatić, a održaće se i kvalifikacije i potom finale MK puškom trostav 3 puta 40 metaka.
U Granadi, do sada su srpski strelci osvojili dve medalje. Obe je osvojila Zorana Aunović, srebrnu vazdušnim i bronzanu MK pištoljem.
Na četiri svetska kupa u 2013. strelci Srbije su osvojili 15 trofeja pet zlatnih, četiri srebrna i šest bronzanih.