kazanj streljastvo raseta na vatrenoj linijiRašeta 20. MK pištoljem na Univerzijadi

Danica Rašeta, srpska reprezentativka u streljaštvu osvojila je solidno 20. mesto MK pištoljem na Univerzijadi u Kazanju u Rusiji sa 562 kruga. Ulazak u finale vredeleo je 572 kruga. Rašeta je priliku da se bori za medalju propustila u prvih 30 metaka precizno kada je imala 279 krugova. Brzom paljbom je solidno gađala, 283 kruga, ali nije uspela da se domogne finala koje je vredeleo 573 kruga.
U meču za zlato, Ukrajinka Olena Kostevič, dvostruka bronzana iz Londona prošle godine i olimpijska šampionka iz Atine 2004. pobedila je sa 7:1 Anu Mastianinu (Rusija), dok je bronzu osvojila Tajlanđanka Taniaporn Prucksakorn pobedivši Ukrajinku Katerinu Domkinu sa 7:3.
U polufinalu, Kostevič je imala 12, Mastianina 10, Prucksakorn 10, Domkina i Kineskinja Ju Ling Su po devet „hitova“. Kostevič je odmah otišla u meč za zlato, Mastianina je sa 3:2 u raspucavanju bila bolja Prucksakorn i pridružila se Kostevič, dok je Domkina sa 3:2 bila uspešnija od Su i ušla u meč za bronzu. Pre finala Kostevič je sa 583 kruga bila prva, Mastianina sa 578 peta, Prucksakorn sa 580 krugova treća.
Ekipno slavile su Ruskinje sa 1.731 krugom, druga je Kina sa 1.720 a treća Ukrajina takođe sa 1.720 krugova, ali manje unutrašnjih centara.
U gađanju MK pištoljem za muškarce pobedila je Rusija sa 1.764 kruga, ispred Koreje sa 1.658 krugova i Kine sa 1.652 kruga. Kinez Vei Pang sa 190,5 krugova osvojio je zlato, Deo Kvon Seo iz Koreje se sa 187,1 krug okitio srebrom, a Jia Jie Mai (Kina) sa 168 krugova osvojio je bronzu. Pre finala, koje je vredelo 552 kruga, prvi je bio Rus Ekimov sa 559, drugi Daemi Jung Li (Koreja) sa 558, a treći Jia Jie Ma (Kina) sa 557 krugova. Srbija nije imala učesnike.
U gađanju MK puškom 60 metaka ležeći za žene (ne gađaju finale) pobedila je Pei Jing Li (Kina) sa 594 kruga, druga je bila Mai Toiši (Japan) sa 593 kruga, a treća Tanialak Čotfibunsin (Tajland) sa 593 kruga.
Posledenjeg dana streljačkog turnira na Univerzijadi gađaće Milutn Stefanović, Igor Čotra i Borislav Mazinjanin MK puškom trostav.

Povezana vest:  Mikec i Arunovićeva, najbolji strelci 2021: Zalet za Parizje već uhvaćen